Wyświetl pojedynczy post
pawelwislak
Senior Member
 
Od: 07.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4114
Stary 19.01.2012, 11:08
Obstawiam ze to Nowogrod Wielki, ustroj jak z tym ze nie wiem czy chodzi ci o czas owczesny reprodukcji czy obecny. Kiedys kolebka imperium nowogrodzkiem pozniej wladza przeniesiona do Kijowa co dalo poczatek Rusi Kijowskiej. Obecnie to miasto nie wchodzi w sklad zadnego z regionow Rosji. Stanowi tak jakby wolne miasto. Posiada bardzo szeroki zakres samorzadzielnosci, lokalny parlament ma pelna swobode w ramach prawodawstwa. Nie wiem co jeszcze... moze z ciekawostek to ze posiada jeden z najwyzszych wspolczynnikow ujemnego przyrostu naturalnego siegajacego nawet 12%.

A z mojej strony. Co to? Gdzie to? I dlaczego tak wazne dla Rzeczpospolitej


PS. BondTSW dobrze teraz ty...
Ale jesli chodzi o watek historyczny chodzilo mi o bitwe w 1673 kiedy to pogonilismy Turkow
Powód: PS II jak mawiaja Japonczycy czolobitnie przepraszam
Ostatnio edytowane przez pawelwislak : 19.01.2012 o godz. 13:47.
Odpowiedz cytując