Obstawiam ze to Nowogrod Wielki, ustroj jak z tym ze nie wiem czy chodzi ci o czas owczesny reprodukcji czy obecny. Kiedys kolebka imperium nowogrodzkiem pozniej wladza przeniesiona do Kijowa co dalo poczatek Rusi Kijowskiej. Obecnie to miasto nie wchodzi w sklad zadnego z regionow Rosji. Stanowi tak jakby wolne miasto. Posiada bardzo szeroki zakres samorzadzielnosci, lokalny parlament ma pelna swobode w ramach prawodawstwa. Nie wiem co jeszcze... moze z ciekawostek to ze posiada jeden z najwyzszych wspolczynnikow ujemnego przyrostu naturalnego siegajacego nawet 12%.
A z mojej strony. Co to? Gdzie to? I dlaczego tak wazne dla Rzeczpospolitej
PS. BondTSW dobrze teraz ty...
Ale jesli chodzi o watek historyczny chodzilo mi o bitwe w 1673 kiedy to pogonilismy Turkow