|
Bobek90
Sorry, ale nie zgadzam sie z toba!
Wiesz jak wygladaja osrodki treningowe niektorych niemieckich klubow jak np. Werder Brema lub obiekt na ktorym jeszcze 2/3 lata temu trenowal BVB? Ja osobiscie wiem, bo bylem i widzialem i moge powiedziec, ze niektore kluby maja bardzo podobne do polskich! Inny przyklad to kluby z takich krajach jak Serbia, Chorwacja czy Rumunia: oni juz zawsze mieli dobrze wyszkolonych pilkarzy a osrodki sa na poziomie polskich klubow, wiec nie mow, ze w Europie to inny "klimat" i bez pieniedzy i boisk sie nie da!
Inny pilkarski klimat w Brazylii, Argentynie czy w Afryce? Ok, ale co myslisz, ze oni graja co dzien na Copacabanie i wszyscy trafili do pilki przez Futsal? Byl kiedys angielski reportaz o szkoleniu w Brazylii (nie pamietam w jakim klubie) i ci chlopcy trenowali tam juz w najmlodszym wieku 4 razy w tygodniu i byly to bardzo wymagajace treningi! Wiekszosc tych chlopakow mieli po prostu duzo lepszych trenerow i wieksze ambicje niz np. dzieci z Polski! Aha, boisko bylo w katastrofalnym stanie.
Inny przyklad z Polski to GKP Targowek, gdzie mieli 2 lub 3 lata temu bardzo dobrego trenera juniorow i bardzo mocny rocznik 1994 i 1995. Trener tak samo jak niektore gracze mieli propozycje z roznych klubow Warszawy i nie tylko, trener trafil do Polonii Wwa i niektore talenty rowniez (najbardziej znany to reprezentant U-17 Konrad Budek). Klub nie mial ani pieniedzy, ani dobrego osrodka!
Jesli masz czas, to pojedz sobie sam kiedys na jakis turniej, mecz lub nawet trening juniorow takich klubow jak Gwarek Zabrze, Stal Mielec czy Stadion Slaski Chorzow i zobaczysz roznice! Nie wygrywaja wszystkie mecze lub jakies mistrzostwa, ale golym okiem widac, ze oni potrafia grac w pilke i maja w tych klubach talenty!
A tak zreszta, kazdy klub na swiecie jest nastawiony na scouting, czy to jest Barca czy Nieciecza! Jak jest jakis utalentowany chlopak ze wsi, to kazdy chcialby go miec w swojej druzynie, co jest normalne! Szkolenie mlodziezy to jest przede wszystkim selekcja przez caly okres (tak jak w kazdym sporcie) i jak sie znajdzie chlopak ktory ma wiekszy talent niz gracz X, to on musi zrobic miejsce dla niego! W wiekszosc profesjonalnych zachodnich klubach juniorzy dostaja tylko "kontrakt" na jeden sezon, jak sie nie sprawdza lub znajdzie sie lepszy chlopak, to do widzenia!
Inny cel ma FCB Escola Varsovia niz La Masia? Aha, wiec jaki twoim zdaniem? Pytam na serio!
Ostatnio edytowane przez GaoFeng : 19.01.2012 o godz. 05:20.
|