Bobek90 napisał(a):

kacpaw91
O tak, juz widze jak Kirm czy Jirsak zgadzaja sie na wypozyczenie do pierwszoligowca... A jeszcze mniej prawdobodobne jest ze jakis klub pierwszoligowy z niezlym szkoleniem bedzie chcial wypozyczac naszych mlodych-"zdolnych".
A ten tekst to juz calkowita bomba. Po pierwsze u nas w kraju szkolenie praktycznie nie istnieje, i jesli chce sie je miec na poziomie to trzeba je poprostu... zbudowac sobie. Od podstaw. Czyli to co robi Legia. Ale oni chyba takiej umowy z nami nie podpisza... Wspolpraca z innym klubami jest bardzo wazna ale tylko jako uzupelnienie wlasnego systemu szkolenia. Sama wspolpraca, w naszych warunkach, wiele sie nie zdziala, a juz gadanie o odrabianiu jakis strat ta metoda to kpina.
My nie mamy (mysle) w nizszych ligach klubow z naprawde niezlym szkoleniem (tj. poziom Legii, lub wyzszy, lub troche nizszy). Wiecie, boiska, dobrzy trenerzy, itd. To sa konkretne koszty (rocznie z 2-6 mln zl, ... no i oczywiscie boiska same tez sie nie zbudowaly). Nie wierze ze jakis klub w nizszych ligach stac na to. A jak stac i ma to szkolenie, to bardziej prawdopodobne jest ze ten klub w przeciagu ilus tam lat bedzie stal duzo wyzej od nas, niz to ze bedzie inwestowal miliony by potem oddawac za kilka procent i tone "kopaczy" efekty tych inwestycji.
Wylaczcie niektorzy FM!
|
Napisalem to juz kilka razy, duze pieniadze i nowoczesna baza treningowa wcale nie sa potrzebne by szkolic mlodziezy! Jestes innym zdaniem? To popatrz sobie na jakich boiskach trenuja niektore kluby z takich krajach jak np. Brazylia, Argentyna czy nawet Niemczech (vide Werder Brema), oni wcale nie maja lepsze warunki niz polskie kluby! Kluczem do sukcesu to tylko i wylacznie dobrze wyszkoleni trenerzy, dobra selekcja i dobry scouting, nic wiecej!
W Polsce nie ma dobrych szkolek pilkarskich? Nie prawda! Sa takie szkolki, ale jest ich naprawde malo (jak juz napisalem do ich naleza np. Stadion Slaski Chorzow, KSZO, Stal Mielec, Gwarek Zabrze, Jagiellonia czy kiedys GKP Targowek). Ale na pewno nie pseudo-akademie jak Legia, Lech czy Szamotuly, ktore tylko maja bardzo dobry scouting!
Inne przyklady to sa afrykanskie AP jak np. Liberty Professionals z Ghany lub Planete Champion z Burkiny Faso, ktore nie maja ani pieniedzy, ani dobrych boisk do trenowania, a jednak potrafia szkolic mlodziezy.