Wyświetl pojedynczy post
mr_kwolf
Senior Member
 
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3956
Stary 17.01.2012, 23:31
0 22 napisał(a):Wyświetl post
Pierwszy raz od czterdziestu lat. Raz nam się udało i już znowu megalomania i wszelkie klęski zapomniane.



To ja przypomnę, że nasz najlepszy zespół (najwięcej punktów w całym roku) grał z ich Dundee jak równy z równym. Awansował Śląsk - ok był lepszy. Ale żadnej przepaści tam nie było. Pewnie na 10 meczów 5 by wygrali jedni i 5 drudzy.
Po pierwsze, popatrz na ostatnie 4 sezony w rankingu UEFA, prawie co roku jesteśmy lepsi (raz tylko prawie taki sam wynik).

Nasz najlepszy zespół? Kwestia sporna. Wiadomo, tabela jedno, ale według mnie nie są najlepszym w tym momencie polskim zespołem.

Szkocki futbol jest w wielkim kryzysie. Odpadają z zespołami pokroju Sion, Malmoe czy Maribor, które później dostają baty w grupie LE. Rezerwy Tottenhamu jadą z nimi jak z amatorami. Sigma Olomunec jedzie z nimi 8-1 w dwumeczu. To nie przypadek. Kiedyś każdy troche orientujący się w piłce był w stanie wymienić zawodników Celticu czy Rangersów (Nakamura, Gravesen, Hartson, Ferguson), a teraz? Jeszcze specyfika tej ligi, gdzie są dwa zespoły, potem przepaść i reszta nie tworzą dobrych warunków rozwoju.

PS. Jakby nie patrzeć to w ostatnich 4 sezonach mamy średnio jeden zespół na wiosne w pucharach. To nie jest zły wynik.
Ostatnio edytowane przez mr_kwolf : 17.01.2012 o godz. 23:50.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując