0 22 napisał(a):

Pierwszy raz od czterdziestu lat. Raz nam się udało i już znowu megalomania i wszelkie klęski zapomniane.
To ja przypomnę, że nasz najlepszy zespół (najwięcej punktów w całym roku) grał z ich Dundee jak równy z równym. Awansował Śląsk - ok był lepszy. Ale żadnej przepaści tam nie było. Pewnie na 10 meczów 5 by wygrali jedni i 5 drudzy.
|
Po pierwsze, popatrz na ostatnie 4 sezony w rankingu UEFA, prawie co roku jesteśmy lepsi (raz tylko prawie taki sam wynik).
Nasz najlepszy zespół? Kwestia sporna. Wiadomo, tabela jedno, ale według mnie nie są najlepszym w tym momencie polskim zespołem.
Szkocki futbol jest w wielkim kryzysie. Odpadają z zespołami pokroju Sion, Malmoe czy Maribor, które później dostają baty w grupie LE. Rezerwy Tottenhamu jadą z nimi jak z amatorami. Sigma Olomunec jedzie z nimi 8-1 w dwumeczu. To nie przypadek. Kiedyś każdy troche orientujący się w piłce był w stanie wymienić zawodników Celticu czy Rangersów (Nakamura, Gravesen, Hartson, Ferguson), a teraz? Jeszcze specyfika tej ligi, gdzie są dwa zespoły, potem przepaść i reszta nie tworzą dobrych warunków rozwoju.
PS. Jakby nie patrzeć to w ostatnich 4 sezonach mamy średnio jeden zespół na wiosne w pucharach. To nie jest zły wynik.