tofik napisał(a):

Oczywiście że stać nas na lepszych piłkarzy niż Czech który przez 5 lat się uchował pod czapką niewidką!
Są alternatywy dla Wisły i przkłady, że się da:
-Chrapek, 19 lat, duży talent, kolejny zmarnowany ? Ja bym właśnie takiego Chrapka sprowadził z powrotem ze Stróży przynajmniej nie będzie pozorował gry jak Jirsak.
-Kolejny przykład Nunez lub tym podobny gracz, cena wypożyczenia niecałe 100k euro.Lepszy ? Lepszy i tańszy. -Cezary Wilk, może nie jakiś technik czy speedy Gonzalez ale nie odpuszcza i zostawia zdrowie na boisku. Kosztował tyle co nic!
Jirsak za mało wnosi do drużyny, żeby go zostawić. Ile nam wygrał meczów, ile razy przechylił szalę na naszą stronę. Czy w momencie jak Wisła jest nad przepaścią on strzeli bramke, albo dobrze dogra ? Nie, bedzie zagrywał na alibi do najbliższego bo nie ma w sobie za grosz charakteru!
Do czego on nam, na ilość go mamy trzymać, żeby ławę zapchać ?
Równie dobrze może taką rolę spełniać młody zawodnik który rokuje na przyszłość a nie na emeryturę w dolnych rejonach ligi czeskiej.
|
Czy kazdy zawodnik jest od wygrywania meczow? nie... troche wiedzy o futbolu... a dla przykladu poczytaj sobie opinie Guardioli o Keicie. Ten sam typ zawodnika (zachowujac proporcje), wiekszosc ludzi uwaza go za bezplciowego zawodnika, a dla Guardioli jeden z najwazniejszych, tyle ze ma problem w postaciach Iniesty, Xaviego, Fabregasa, Serio i Thiago... Jirsak bardzo dobrze reguluje tempo i gra z klepki, przy takich zawodnikach jak Iliev, Guła czy Melikson wyszlo wtedy jak jest pomocny. Oczywiscie nie mowie ze rewelacja jest, ale taki typ jak Jirsak gra dobrze tylko przy specyficznych zawodnikach.. A porownac mozna go do Bukalskiego, jak gral sam to piach, a jak dano mu Czerwca to gral jak z nut. Do tego w przypadku Jirsaka, jesli Wisla zacznie szybciej grac pilka i robic wiecej miejsca srodku, to jeszcze kilka bramek w tej rundzie strzeli. Pozyjemy zobaczymy, ale poki co to Chrapek czy Brud buty mu moga czyscic (jak najbardziej ich zostawic, obiecujacy zawodnicy, do tego Wislacy, ale na nich czas przyjdzie - pozatym ze duzo kosztowal, to jednak kontraktu jakos mega wysokiego raczej nie ma, a chcac walczyc co roku na 3 frontach to tacy Jirsacy nam potrzebni...