Baala napisał(a):

|
To ja jestem ciekaw czy czołowe drużyny z takich lig jak Grecka, Belgijska, Szwajcarska, Austriacka mają budżety plusowe czy minusowe. Ba ile na świecie jest drużyn które mają budżety na plusie (z 20?). Na piłce się nie zarabia finansowo, ale marketingowo.
|
Wykres z 2008 roku. Grecka liga - zadłużonych klubów 4, 1 - na ponad 20% w stosunku do wartości, reszta na plusie, liga ogólnie na plusie. Belgijska - zadłużonych klubów 7 - 2 kluby na ponad 20% w stosunku do wartości, reszta na plusie. Szwajcaria - zadłuzonych klubów 2 - poniżej 10%, liga na plusie. Austria - zadłużonych klubów 3, 1 - na ponad 20% w stosunku do wartości, reszta na plusie, liga ogólnie na plusie. Polskie kluby pod względem zadłużenia wyprzedzają tylko Ukraina, Izrael, Bułgaria, Azerbejdżan i Mołdawia.