Szpen napisał(a):

Oficjalną przyczyną katastrofy była zła pogoda, nie przestrzeganie zasad i reguł w lotnictwie. Tyle, a może i aż tyle.
|
Oficjalną przycznyny katastrofy nad Lockerbe była awaria silników dopóki eksperci nie skompletowali wszystkich szczątków samolotu i nie znaleźli małego kawałka na którym zostały ślady materiałów wybuchowych.
Oficjalną przyczyna katastrofy w Gibraltarze było zablokowanie sterów samolotu z tym że to była tak "zwykła" katastrofa że aż brytyjczycy utajnili dotyczące niej dokumenty na ponad 100 lat .
Oficjalna przyczyna znikniecia polskich oficerów w Katyniu była najpierw ich ucieczka (na krótko), a potem mord dokonany przez Niemców co funkcjonowało w umysłach ówczesnych mediotów przez ponad 40 lat
Jescze kilka "oficjalnych" wersji moge podać