Wyświetl pojedynczy post
cpc
Senior Member
 
Od: 10.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15184
Stary 11.01.2012, 12:27
Cytat:
W nowej węgierskiej konstytucji przewidziano limit zadłużenia do wysokości 50% PKB – czyli o 10 punktów procentowych niższy niż w Polsce! To też źle? Przecież cała Europa walczy z problemem nadmiernego zadłużenia. Węgry są więc raczej pod tym względem dobrym przykładem do naśladowania przez innych!
Podatek CIT wynosi dziś na Węgrzech 19%, a dla tak zwanych „Misi” – czyli małych i średnich przedsiębiorstw – został właśnie obniżony do 10%! Od 1 stycznia 2012 roku obowiązuje też liniowy podatek PIT ze stawką 16% i z ulgami na dzieci.
www.kormany.hu/download/3/11/10000/Hungary s flat rate personal income tax.pdf
Może dlatego w Polsce jako chyba już ostatnim kraju postkomunistycznym upieramy się przy podatkowej progresji – żeby nie posądzono nas o faszyzm?
Za to podstawowa stawka podatku VAT została na Węgrzech podwyższona do 27%. Niezmienione zostały stawki na podstawowe produkty żywnościowe (18%), prasę i książki (5%). Ale podwyżkę podatku VAT poparła Komisja Europejska. Inaczej niż obniżkę podatku PIT. To jest kość niezgody między węgierskim rządem a Międzynarodowym Funduszem Walutowym, który żądał od Węgrów rezygnacji z jego obniżania, choć w ostatnim raporcie OECD Taxing Wages zalecana jest właśnie zmiana proporcji miedzy podatkami pośrednimi i bezpośrednimi: (www.blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=989)
Gwiazdowski szybko obala mity już krążące na temat "faszyzmu" na Węgrzech.
całość: http://www.blog.gwiazdowski.pl/index...tent=1&id=1088

Mnie osobiście nie wszystkie działania Orbana przypadły do gustu ale to w jaki sposób pewne sprawy są prezentowane w kraju nadwiślańskim przechodzi ludzkie pojęcie.

Przy okazji - skoro niektóre zatwierdzone autorytety moralne w Polsce tak bardzo boją się o wolność słowa na Węgrzech to ciekawe co powiedzą w sprawie braku koncesji dla TV Trwam .
Co też wymyślą i jaką "logiką" się posłużą aby strudzonemu ludowi miast i wsi wyjaśnić, że w Polsce można ograniczać wolność słowa a na Węgrzech już nie .