|
Paljic dobry od strony taktycznej ? To jest dobry piłkarz pod względem motoryki ( zwrotny szybki), czy podstaw piłkarskich które nie wątpliwie nauczyła go nie niemiecka szkoła futbolu, polega to na tym że wie jak wykonać chociażby wślizg, potrafi zagrać klepke co sprawia że wyprowadzenie piłki nie jest dla niego problemem. Natomiast taktycznie na tej lewej obronie sobie wielokrotnie nie radził, mianowicie często był za daleko, łamał linie spalonego itp.
Nie bez powodu nawet w drugim meczu Maaskant wolał na Toma z Litexu ponownie wystawić Diaza.
W ofensywie tez dużo nie dawał szczególnie jeśli chodzi o dośrodkowania.
Dragan padł trochę jednak ofiarą tego że nie było i nadal nie ma lewego obrońcy, a on ma największe predyspozycje z naszych lewonożnych piłkarzy aby tam grac.
Co do Dudu Paraiby, w kontekscie naszej ligi czy nawet naszej drużyny umiejętność DOKŁADNEJ wrzutki z biegu czy z miejsca można śmiało określić ją jako ponad przeciętną. Przypominam tylko, że Dragan czy nasz skrzydłowy Kirm tego nie potrafią. Był u nas kiedyś taki piłkarz którego egzystencja na boisku ograniczała się czasami tylko do wrzutek, miał dobrą lewaą nogę, wrzucał nawet na ślepo. Pograł kilka sezonów i to w pierwszym składzie. Oczywiście chciałbym aby Wisła poszła w jakość która niestety kosztuje i której Dudu Paraiba może nam nie dać jeśli chodzi o zabezpieczenie tyłów.
Błaszczu myślałem tu o takiej standardowej "szybkości" która jest podstawą w piłce. Chociażby to czego nie ma Lamey.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 11.01.2012 o godz. 10:55.
|