Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15140
Stary 10.01.2012, 21:22
Szpen napisał(a):Wyświetl post
pierdzielisz jak potłuczony. Obarcz jeszcze Donka że się krzywo wysrałęs w zeszłą sobotę i gacie ufajdałeś.

prawda jest taka, że łapówki przy łupkach były zwłaszcza na początku XXI wieku - zwłaszcza 2002-2007, gdy o łupkach w Polsce nie było tematu.

Wiem z dobrego źródła, że Amerykańce zaczeli badać ten temat właśnie w tym okresie. Przyjeżdzali, przekupywali geodetów i samorządowców, pobierali mapy terenu,badania gleb itd. Już wtedy wietrzyli interes.
To Twoje źródło jest marne. Jakiś miesiąc temu wklejałem tu linka do konferencji na której geolodzy sami podają że mapa geologiczna kraju została wykonana w latach 70 tych ubiegłego wieku ale była przez wiele lat tajna. Wykonane były badania gleb,skał, w tym potencjalnych złóż łupków. Amerykanie np. z firmy Lane Energy nie musieli wiele badać tylko zatrudnili emerytowanych polskich geologów którzy badania nad mapami sami wykonywali , w tym szefa geologów, Wraz zatrudnieniem tych ludzi dostali z dobrodziejstwem inwentarza mapy. Zostało im tylko zaryzykować czy szacunki podane przez Polaków są prawdziwe. Jak już wiemy w kilku przypadkach opłaciło się
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej