Szpen napisał(a):

pierdzielisz jak potłuczony. Obarcz jeszcze Donka że się krzywo wysrałęs w zeszłą sobotę i gacie ufajdałeś.
prawda jest taka, że łapówki przy łupkach były zwłaszcza na początku XXI wieku - zwłaszcza 2002-2007, gdy o łupkach w Polsce nie było tematu.
Wiem z dobrego źródła, że Amerykańce zaczeli badać ten temat właśnie w tym okresie. Przyjeżdzali, przekupywali geodetów i samorządowców, pobierali mapy terenu,badania gleb itd. Już wtedy wietrzyli interes.
|
To Twoje źródło jest marne. Jakiś miesiąc temu wklejałem tu linka do konferencji na której geolodzy sami podają że mapa geologiczna kraju została wykonana w latach 70 tych ubiegłego wieku ale była przez wiele lat tajna. Wykonane były badania gleb,skał, w tym potencjalnych złóż łupków. Amerykanie np. z firmy Lane Energy nie musieli wiele badać tylko zatrudnili emerytowanych polskich geologów którzy badania nad mapami sami wykonywali , w tym szefa geologów, Wraz zatrudnieniem tych ludzi dostali z dobrodziejstwem inwentarza mapy. Zostało im tylko zaryzykować czy szacunki podane przez Polaków są prawdziwe. Jak już wiemy w kilku przypadkach opłaciło się