Proud napisał(a):

No właśnie. On bardzo często wchodzi na raz.
Myślę, że takich błędów na stoperze by nie popełnił, bo na tej pozycji nie ryzykuje się pewnych podań i zupełnie inaczej kryje się zawodników.
Jak dla mnie na prawej obronie jest On bardzo chaotyczny. Już wolę Lameya, i chyba Moskal też ma podobne zdanie.
|
Czyli jeśli chaos i "chodzenie na raz" (abstrahując od tego, czy tak rzeczywiscie jest) to lepiej przesunąć je bliżej centrum, do środka obrony. Nowość.
Poza tym - słowoklucz -
musiał (i nie mam na myśli naszego nowego nabytku w sztabie szkoleniowym) : w tej sytuacji musiał pójść na raz i zachować się tak, jak się zachował. Wybitnym obrońcą nie jest, a tylko tacy zaradziliby w takim momencie.
W ogóle wg mnie optymalną pozycję dla piłkarza dobiera się pod kątem jego
predyspozycji a nie
pojedynczych błędów więc nawet, jesl popełniał te, które mu zarzucasz, metoda doboru jest nieodpowiednia.
Możesz oczw stwierdzić, ze Marko ma
predyspozycje do popełniania błędów (i pewnie o to Ci chodziło) - ja uważam, że nie, ze gra i kryje solidnie, bez rewelacji ale solidnie. A wpadki przytrafiają się każdemu i te błędy, które mu przypisujesz, gdyby miały się pojawiać regularnie to
dyskwalifikowałyby go jako obrońcę, nie tylko bocznego ale nawet
w głównej mierze środkowego.