|
Ja bym proponował spokojnie czekać na rozwój wypadków. A to dlatego, że transferami zajmuje się Stan Valckx. Nie daje to nam co prawda gwarancji niezawodnych transferów, ale przynajmniej już wiemy, czego się można spodziewać - patrząc na poprzednią zimę.
Po pierwsze: większość transferów Stan robi po cichu. Wyjątkiem był tylko nieudany epizod ze Świerczokiem, a to pewnie dlatego, że w Polsce trudniej coś utrzymać w tajemnicy.
Po drugie: z większością transferów w zimie Stan zwleka, ponieważ dla lepszych grajków (a tych przecież chcemy) Wisła nie jest na pewno klubem pierwszego wyboru. Chodzi też o zbicie ceny i wyszukanie prawdziwych okazji.
Dlatego Delew początkowo na taką okazję wyglądał, ale im więcej o nim piszą, tym bardziej transfer wydaje się nierealny. Przede wszystkim - skoro Koreańczycy chcą dać za niego 2,2 mln, to dlaczego Bułgarzy mieliby go sprzedać za 800 tys.? Z resztą zawodnik pójdzie tam, gdzie mu więcej zapłacą, a więc do Azji. Wbrew pozorom Korea może być atrakcyjniejsza piłkarsko od Polski.
Ja więc spodziewam się - zgodnie z zapowiedziami Stana - 2, góra 3 transferów, najprawdopodobniej "last minute". Prawdopodobnie jednym z nich będzie boczny obrońca.
Panowie b. i m. - to jest ostatnie ostrzeżenie. Za chwilę będzie obustronny ban za zaśmiecanie wątku pyskówkami. Od tego macie pw.
Ostatnio edytowane przez flamengista : 08.01.2012 o godz. 22:54.
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
|