omen69 napisał(a):

Proszę nie powielać mitu o piłkarzach na których zarabiamy krocie. W przeciągu ostatnich 6-7 lat przewinęło się ponad 33 piłkarzy na których nic nie zarobiliśmy, oto niektórzy z nich:
Pawełek - Cleber II - Jop II - Singlar - Baszczyński - Gołoś - Cantoro - Varga - Zieńczuk - Niedzielan - Beto
Juszczyk - Issa Ba - Branco - Cikos - Dudu - Paulista - Barreto - Dawidowski - Hristov - Matusiak - Burns
Cebanu - Mijajlovic - Penksa -Svitlica - Radovanovic - Dolha - Kuzera - Kaczorowski - Kryszalowicz - Majdan
II - oznacza za drugim powrotem.
|
Tylko, że wtedy mieliśmy kogo sprzedawać i za konkretne pieniądze. Po ich odejściu mieliśmy nadal graczy, których w przyszłym okienku mogliśmy sprzedać. Gdybyśmy wtedy chcieli spieniężyć kadrę w jednym okienku zarobilibyśmy z ~15 mln euro, a teraz może z ~5 mln euro. Jest różnica?
Kilka przykładów z brzegu: Dudka, Błaszczykowski, Głowacki, Marcelo, Brożkowie, Diaz
Za nich zarobiliśmy ~13 mln euro.
Mogliśmy jeszcze zarobić w odpowiednim czasie miliony na Baszczyńskim, Zieńczuku, Sobolewskim, Boguskim.
W trakcie ich kontraktu na pewno pojawiały się oferty przekraczające 1-1.5 mln euro.
A dziś? Melikson, Wilk, Małecki, Kirm
Za nich ile możemy aktualnie zarobić?