|
Jeżeli kogoś już brać z Zagłębia to młodych zawodników. Szkolenie mają jedne z najlepszych w Polsce, zbierają największe talenty na Dolnym Śląsku i nie tylko. Ostatnio jakiś piłkarz drużyny młodzieżowej przeszedł do Udinese Primavera (bodaj Zieliński). W pierwszej drużynie gra kilku ogranych już 19-22 latków, można się zastanowić, czy któryś z nich nie byłby w stanie poczynić takich postępów jak Czarek Wilk. 27-letni piłkarz, który grał już w wielu polskich klubach i od jakiegoś czasu przechodził do klubów, które nie są silniejsze od poprzednich nie będzie naszym wzmocnieniem.
Warto się zastanowić nad tym, aby wreszcie ściągać 18-21 latków do pierwszego składu. Wśród polskich zawodników możemy takich nie znaleźć, którzy od razu byliby wzmocnieniem pierwszego składu, ale można się rozejrzeć na Bałkanach, rynkach Afrykańskich, Japonii, Brazylii, Argentynie, Meksyku, a nawet Czechach i Słowacji. Ściągnąć takich zawodników możemy chyba do Młodej Ekstraklasy jak Śląsk Alexandre.
|