Szpen napisał(a):

1. Ty chcialbys dac kazdemu "rybe", aby szybko zabic jego zlosc i niemoc
2. Ja daje wedke, aby sam mogl zlowic rybe i cieszyc sie z dobrego ktore przynosi.
Tak samo jak ja, dziala Unia. Daja kase na nasza onfrastrukture, bo wiedza ze jestesmy w tym obszarze strasznie zapoznieni.
|
Szpen napisał(a):

Unia nie daje, tylko ZWRACA.
|
Zdecydujesz się na coś?
Twoim zdaniem pożyczka to wędka? Bo moim zdaniem ryba jak nic i to w dodatku droga i strasznie niesmaczna. Sadzisz sloganami jak PRLowski propagandzista nawet tego nie zauważając

. Nie mówiąc już o ego wyrosłym jak zdziczały chrzan. Ty chcesz dać wędkę? Wyjaśnij może konkretniej co ma być tą wędką.
emj10 napisał(a):

Jak najbardziej UE dotowała szkoły i szpitale. Było wiele programów z których skorzystały szpitale przy remontach (głównie dotyczyło to ogrzewania z programów środowiskowych oraz informatyzacji/cyfryzacji). Podobnie wiele szkół w tym m.in. wyższych dostało grube miliony na inwestycje, a część z tych inwestycji dobiega już końca (w Warszawie).
A to, że nie dają kasy na leczenie to już inna broszka. Choć w pewnym sensie dają jednak pieniądze na leczenie. W MSWiA na Wołoskiej standard leczenia na pewno się poprawił przez to, że powstał nowy łącznik i nie trzeba stać w korkach do specjalisty.
Żeby nie było tak pięknie to jakby policzyć to ile zyskujemy z UE (transfery pieniężne), a ile tam wkładamy to nie wygląda to już tak różowo, choć na tą chwilę nie jesteśmy na pewno w plecy.
|
No i dokładnie jak w pięknych latach dziewięćdziesiątych, Unia oddała kase na remonty, obywatele sie dorzucili, a Tusk skomercjalizował czyli piękne wyremontowane państwowe placówki oddał prywatnemu właścicielowi, oddłużył żeby nowy właściciel miał spokojną głowę i wszyscy zadowoleni

. A jak któryś samorząd nie chce komercjalizować to niech sam spłaca długi, rudy oddłuża tylko prywatne.
Co do tego czy jesteśmy w plecy. Czy od 2003 czyli przez 8 lat ktoś policzył ile zyskujemy? Bo jeżeli mniej niż 10% to co to za interes? Za 10% tracimy możliwość decydowania na co wydać pozostałe 90%, mało tego mamy narzucone jak wydawać. A prostaki jeszcze sieją propagandę że unia nas uratowała. Kilometr drogi wybudują i jest tablica ze to dzięki Unii.