Wyświetl pojedynczy post
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14963
Stary 04.01.2012, 19:34
Szpen napisał(a):Wyświetl post
tak ograniczonej umyslowo osoby jak Ty dawno nie spotkalem. Czy ty wiesz co to jest deficyt sektora finansow publicznych? Wiesz co na niego sie sklada?

Dam Ci jeden przyklad - wystarczajaco wyrazny, abys go zrozumial.

W Warszawie buduja metro - koszt odcinka od Daszynskiego do Wileniaka to 3 miliardy złotych (zaokraglilem dla Ciebie). Unia daje na to kase. Super, za ich kase, zbudujemy sobie metro mozna sobie pomyslec.
Tylko Unia da Nam ta kase, jak rozliczymy sie z faktur. Bedzie fajnie, tylko za co rozliczymy sie z tych faktur? Budzet Warszawy to ok. 12-13 mld zlotych. Kupa kasy.Tylko ta kupa kasy potrzebna jest na szkolnictwo, szpitale, urzednikow (1mld sic!) itd. To skad wziac 3 mld na metro? A no z pozyczki. Warszawa wydaje obligacje, ktore bedzie splacala x lat. Ale bedzie miala kase zeby oddac za metro, co usprawni komunikacje i da swietnego kopa do rozwoju. Dzieki temu stolica sie rozwinie, zdobedzie nowych pracodawcow, w podatkach ludzie kase zwroca. Tylko ze teraz, mamy 3 mld deficytu bo wzielismy pozyczke.

Jak nie rozumiesz powyzszego, to sie nie wypowiadaj. Bo jak czytam Twoje posty, to widze obraz Polski jako zascianek Europy, z dalszym brakiem drog, oczyszczalni, szpitali i szkolnictwa. Bo ty wolisz nie miec nic, niz miec deficyt ktory splacasz regularnie.

Deficyt to ujemna różnica między dochodami i wydatkami.

A gdzie masz napisane ze te 111 miliardów deficytu (o tyle cudak więcej wydał niż zarobił) poszły na metro i drogi a nie na np stadion Legii albo wypłaty dla 50 000 nowych urzędasów albo loty Tuska do Gdańska dwa razy w tygodniu? Dlaczego w 2007 deficytu było 25 mld a w 2009 111 mld? Cztery razy tyle dróg wybudowali? Gdzie te drogi? A może kilometr w 2007 był cztery razy tańszy niż w 2009? Masz chłopie zamydlone oczy i ja Ci ich płukać nie mam zamiaru.

Nie chcesz wiedzieć co widzę jak czytam Twoje posty. Uwierz. A teksty że bez pożyczania kasy nie da sie wybudować drogi zwłaszcza gdy w 70% kasę daje unia to chyba efekt Twojego studiowania .

ps. Jak to jest że cudak regularnie spłaca deficyt a dług mu wzrósł o 250 mld w ciągu jednej kadencji?
Ostatnio edytowane przez Drozd : 04.01.2012 o godz. 19:55.
Hej Nasz TS !!