Wyświetl pojedynczy post
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14935
Stary 03.01.2012, 22:07
To dlaczego po zerwaniu rozmów o pożyczce rentowność jak spadała tak nagle wzrosła o cały punkt? To wynika z tego wykresu. Dalszy spadek to chęć utrudnienia Orbanowi wyjścia ze spirali zadłużenia.

Kto tych długów Węgrom narobił? Bo chyba nie Orban. Orban mógł się dalej zadłużać jak Tusk i ściemniać ludziom jak to jest super, ale wtedy Węgry skończyłyby jak Grecja. Czyli utratą suwerenności.

Wybrał inną drogę która nie pasuje tzw. "rynkom" dlatego robią mu pod górkę. Ale spokojnie prędzej padnie euro niż Węgry.

AYALA napisał(a):Wyświetl post
coś ucichła sprawa tych gruuubo przepłaconych stadionów.Jakoś mainstream sie tym za bardzo nie interesuje,pewnie jakby to było za PiS-u to by o tym programy kręcili,debaty....
Teraz ważniejsze są Węgry bo się wyłamały ze schematu. Zresztą co u nas nie jest przepłacone? Myślący wiedzą o co chodzi leming i tak nie zrozumie.



ps. Studiować można i nawet trzeba. Bo co to znaczy studiować? Gruntownie poznawać, badać coś. Więc skoro coś jest nieścisłe niekonkretne zależne od wielu nieokreślonych zmiennych to jak można przyjmować tylko jedną interpretację jako właściwą. Tematem była makroekonomia dziedzina wiedzy znana od góra 150 lat.(przesadziłem 80 lat) Co daje prawo komukolwiek stanowienia obowiązujących zasad mało tego negowania alternatywnych modeli. Czy ktoś przeprowadzał jakieś empiryczne dowody na słuszność jednych a niesłuszność innych teorii? Nie bo zmiennych jest tak wiele że trzeba by superkomputera. Dziś już takie istnieją i z wykorzystaniem sieci neuronowych zamodelowano globalną gospodarkę. W obecnym systemie większość wypracowywanych pieniędzy trafia do miejsc gdzie i tak jest ich najwięcej i proces ten postępuje. Więc w dzisiejszych warunkach nigdy nie dogonimy zachodu bo on cały czas sie nam oddala. Krótko Ci co maja kase mają jej co raz więcej bo cała reszta na ich pracuje. Wiesz gdzie mam taki model?

A co gdyby za posiadanie zbyt dużej ilości pieniędzy trzeba było płacić? Ci którzy mieliby za dużo kasy woleli by ją pożyczyć nawet bez procentów niż płacić za możliwość jej posiadania. Mieści Ci się to w głowie emj? Pewnie nie bo do tego trzeba mieć otwartą głowę coś jak gimnazjalista.
Ostatnio edytowane przez Drozd : 03.01.2012 o godz. 22:54.
Hej Nasz TS !!