grzesiek632 napisał(a):

Statystyki statystykami...
W ostatnim czasie było pięć (chyba, że kogoś przegapiłem) transferów z Izraela do Polski:
- Melikson - wiadomo jak gra
- Biton - wiadomo
- Ohayon do Legii
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=10757 - statystyki świetne, w mediach szał, że w Izraelu był większą gwiazdą niż Maor. W Polsce gra słabo, chyba będzie się żegnał z Legią.
- Kahlon -
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=20883 - kolejny z łatką "w Izraelu grał lepiej niż Maor i był większą gwiazdą". Statystyki conajmniej dobre. Gra słabo, odchodzi z Cracovii
- Shirki -
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=20110 - statystyki dość ciekawe, nie wygląda na ogóra. Gość z naszego forum, który mieszka w Izraelu stwierdza, że to bardzo solidny napastnik, który grał w średnim klubie (coś jak nasz Bełchatów) a mimo to dość regularnie coś tam strzelał. Tu w ogóle nie znam sytuacji czemu nawet nie zadebiutował ale przypuszczam, że musiał być mooocno przeciętny.
Podsumowując, pięć transferów, dwa bardzo dobre, trzy nieudane. W tym i Kahlon i Ohayon podobno w rodzimej lidze byli uważani za lepszego od Maora. Do tego te ich kompilacje na youtube

No ale żydzi są dość "specyficzni" w internecie, o czym bywalcy tego forum wiedzą najlepiej

, więc pewnie każdy ich piłkarz ma mega kompilę.
Także jestem ciekaw co pokaże nowy nabytek Polonii, szczególnie, że to nasz stary znajomy, ale zbyt wiele po nim się nie spodziewam, a te zachwyty izraelskiej prasy i statystyki ligowe nie robią na mnie jakoś wrażenia, bo wychodzi na to, że nie są wiele warte.
Jeszcze jest Cohen z Podbeskidzia -
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=20878 - i chyba nieźle sobie tam radzi.