Wyświetl pojedynczy post
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14930
Stary 03.01.2012, 19:24
Szpen napisał(a):Wyświetl post
o matko :szok

Drozd, wróć na studia lub jak nie byłeś, to zapisz się na wieczorowe, bo wiedzy o makroekonomii nie masz żadnej. Nawet elementarnej.

Zaślepiony jesteś pierdołami nacjonalistycznymi, które nijak się mają do ekonomii i sytuacje tejże w danym kraju. Już zapomniaiłeś albo nie zrozumiałeś że madziarzy mają 27% VAT? U Nas skoczył o punkt procentowy i całe prawicowe środowisko mówiło o skandalu. To samo jest teraz z ich bankiem centralnym. Została zachwiana jego niezależność, a u Nas gdy była "plotka" o ruszeniu rezerw to był placz i lament srodowisk prawicowych czyli m.in. Ciebie.

Generalnie podsumować Twój post można tak: ja o zupie, Ty o dupie. Nie komentuje każdej z wymienionych przez Ciebie pseudo tez, bo są nic nie warte w świetle twojego zaślepienia.

Zresztą o czym my tu gadamy. Jednego dnia Węgry proszą o 15 mld Euro, bo nie mają na życie. Drugiego dnia robią atak na niezależność banku centranego, po czym dostają prztyka w nos i muszą obejść się smakiem 15 mld Euro z MFW. I wielcy teraz tłumaczą, że Unię to mają w dupie, sami sobie poradzą. Proszę bardzo.

Taką politykę preferujesz?
Makroekonomii? A co to takiego? Jakaś nauka ścisła czy taka finansowa meteorologia? Widzisz góral meteorologii nigdy nie studiował a i tak lepiej wie jaka będzie pogoda. Modeli makroekonomicznych są setki kto cię tak okłamał ze na studiach uczą tych właściwych?

Kto jest zaślepiony to dałeś wyraz w ostatnim akapicie poprzedniego wpisu. Mają 27% Vat ale kasa z tego Vatu zostaje w budżecie a nie napełnia kasy nie wiadomo nawet kogo. Węgrzy prosili o 15 mld ale nie za wszelka cenę, jeżeli tego nie rozumiesz to przybij piątkę z cudakiem. On pożyczył nie 15 mld a 100 mld brawo Donald i mu pożyczyli hoho. Bij mu brawo, tylko kto i ile musi teraz oddać? Bo Węgrzy oddawać nie muszą.

Jaka niezależność banku? Kto Ci takich farmazonów nakładł do głowy. Bank państwowy ma być zależny od zadań które ma przed sobą. Czyli dbanie o pieniądze obywateli kraju w którym działa. Co często kłóci się z interesami obywateli innych krajów a zwłaszcza bezpaństwowych instytucji finansowych. Dlatego taki kwik wszędzie, a ty się podpinasz jak rasowy leming.


Generalnie podsumować Twój post można tak: ja o zupie, Ty o dupie. Nie komentuje każdej z wymienionych przez Ciebie pseudo tez, bo są nic nie warte w świetle twojego zaślepienia.


Taaa krowy, kury kopki siana... droga na Ostrołękę.
Hej Nasz TS !!