Szpen napisał(a):

i co, chcialbys miec Orbana w Polsce?
tylko czekam az MFW i inne instytucje finansowe na swiecie wypna sie calkowiecie na Wegry, bo nie beda im ufac. Skutkiem tego, bedzie brak kasy w kasie panstwa, brak linii kredytowych, nikt nie kupi obligacji tego kraju (przynajmniej na normalnym poziomie %), forint poleci na leb na szyje. Wszystko to przelozy sie na brak inwestycji w infrastrukture, problemy z wyplatami na emerytury, brak kasy na opieke lekarska. Taka jest ta Twoja propozycja dla Polski?
wiele mozna zarzucic naszym rzadzacym, ale to co sie teraz dzieje u madziarow to wola o pomste do nieba. Gdyby u Nas takie cos mialo miejsce, to bylby nasz dramat niczym III WŚ i PRL.
|
Bo nie będą im ufać? Ty tak na poważnie?
Jeżeli nastąpi to o czym piszesz czyli sankcje finansowe w stosunku do Węgier będzie to spowodowane jedynie strachem o to że Węgrzy dadzą przykład innym okradanym społeczeństwom. Więc trzeba im wszystko jak najbardziej utrudnić.
Skutki?
A to u nas kasy w budżecie pod dostatkiem? Kto pożyczył 400 mld? Na co poszły?
Obligacje kupią Chińczycy, zakład?
To złotówka nie leci na łeb, ile Belka wydał już euro żeby 1 E nie kosztował 5 zł?
A jakie u nas sa inwestycje w infrastrukturę od 22 lat? Z debilami gadasz ze podajesz takie argumenty?
ile kosztuje u nas kilometr autostrady? Kto za niego płaci? Kto na nim zarabia? Sram na taką infrastrukturę lepiej żeby jej w ogóle nie było.
Jakie są u nas emerytury? Nie ma problemów z wypłatami? To dlaczego podnosi się wiek emerytalny?
O opiece lekarskiej lepiej nie gadać. Ministra zdrowia mamy z Bigbradera list leków na które się zrzucam ogłaszaja o północy i mam się bać że to stracę? Oby jak najprędzej.
Zatem okazuje sie że niby moja propozycja to dzisiejsza polska rzeczywistość, która Węgrom może dopiero grozić. Na ich szczęście mają myślącego premiera i nie muszą sie obawiać. Ja za to się boję bo Polska takiego nie ma. Ma za to nieprzeliczone zastępy bezmózgich lemingów które wybrały takiego jakiego Polska ma. Plemiela klepnij w plecy Tuska.
A ostatnim akapitem kompromitujesz się całkowicie. Zdelegalizowali postkomunistyczną partię, faktycznie gorzej niż PRL
ps. emj może wrzucisz wykres złotówki ? Dla porównania. Albo jeszcze lepiej złotówki do forinfa.
No i złotówce też tabelki niewiele zostało, a czy czasem najtańsze Euro nie było w ponurych latach rządów PiS i Kaczyńskiego? To sie chyba kłóci z zasadami makroekonomii akademickiej.
