sevenheaven napisał(a):

|
(...) gra w słabej boliwijskiej lidze i reprezentacji, która dostaje praktycznie od każdego bęcki .. jedynie potrafi grać 6.000 n.p.m bo inne zespoły nie potrafią oddychać tam, a u nas niestety nie będzie grał na takiej wysokości, co jest dodatkowym minusem , bo tez mu się będzie gorzej grało (...)
|
Dwie nieprawdy. Po pierwsze, nikt w Boliwii nie gra w piłkę na 6 tys. m npm. Stadion w La Paz, na którym grywa ich reprezentacja, położony jest jakieś dwa tysiące metrów niżej. Po drugie, nieuprawniony jest wniosek, że jak ktoś gra regularnie na takiej wysokości, to na 100 m npm będzie mu szło gorzej. Jakoś Kenijczykom nie biega się trudniej w Europie niż na rodzinnych płaskowyżach.