Ja myśle, że jedyną karą będzie grzywna, dlatego, że ...
Cytat:
Przyjaciele ze Śląska Wrocław
Skąd Ryszard Sobiesiak, biznesmen związany z branżą hazardową znał byłego przewodniczącego klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego? Niewykluczone, że obu mężczyzn poznał ze sobą wicepremier Grzegorz Schetyna. Schetyna miał okazję pracować z Sobiesiakiem w Śląsku Wrocław.
Biznesmen kupił piłkarską drużynę z Wrocławia w 1997 roku, ale jego jedynym sukcesem było sprzedawanie wyróżniających się piłkarzy. W tym samym czasie udziały w koszykarskiej sekcji Śląska Wrocław miał Grzegorz Schetyna. W 2003 r., gdy kasa piłkarskiego klubu świeciła pustkami, przyszły wicepremier przejął zarządzanie drużyną piłkarską, chociaż formalnie jej właścicielem pozostawał Sobiesiak. Istotne dla sprawy może być też to, że to właśnie poparciu Schetyny w walce o władzę w dolnośląskiej PO swój błyskawiczny polityczny awans zawdzięcza Chlebowski – wcześniej szeregowy członek partii. O tym, że Sobiesiak uważał Schetynę za dość bliskiego znajomego świadczy fakt, że w rozmowach z Chlebowskim sugerował mu, aby poprosił „Grzesia" o pomoc. Stenogramy podsłuchów nie wskazują jednak na to, żeby wicepremier w jakikolwiek sposób zaangażował się w sprawę, choć 28 września 2008 roku Sobiesiak został przyjęty przez Schetynę.
|
http://www.wprost.pl/ar/175304/Przyj...laska-Wroclaw/
Grzesiu już zadba o to, żeby im się nic nie stało.