fanfan napisał(a):

Nie ma żadnych przesądów tylko stoper grający z lewej strony musi umieć grać lewą nogą a z prawej prawą . Oczywiście może grać dwóch typowo prawonożnych środkowych obrońców pod warunkiem ,że jeden z nich ten grający bardziej z lewej strony będzie również przyzwoicie grał lewą nogą i "nie bał się jej używać" gdy jest taka potrzeba . To samo się tyczy dwóch lewonożnych stoperów . W przeciwnym razie może się to tak skończyć jak z Diazem na prawej stronie lub z Chavezem na lewej czyli delikatnie mówiąc nie najlepiej . Dla mnie optymalnym zestawieniem środka obrony jest jeden prawo-nożny i jeden lewo z wyjątkiem tych piłkarzy którzy są obunożni ale tych wcale tak dużo nie ma .
|
A czy Wojtkowiak nie grał w tej rundzie na lewej obronie w Lechu? Wtedy jak mieli tyle kłopotów z defensywą. Nie wiem, czy to nawet nie było w meczu z nami.