Wyświetl pojedynczy post
kacpaw91
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11872
Stary 28.12.2011, 17:26
Naszym problemem jest brak rezerw.

Gdzie kontuzjowani mają wracać do formy?
Gdzie ma się objawić jakiś talent?
Gdzie mają grać Ci, którzy nie łapią się do jedenastki?

To są bardzo ważne aspekty. Popatrzcie na dawną Wisłę. Mieliśmy rezerwy, z których wielu piłkarzy potem zasilało pierwszą drużynę. Wtedy ktoś młody przebijał się do pierwszej drużyny. Byłem zwolennikiem powstania Młodej Ekstraklasy. Teraz wiem, że ten projekt ma pewne mankamenty. Byłby idealny, gdyby grali tam tylko zawodnicy do 18 roku życia, a ich mecze regularnie byłyby transmitowane gdzieś. Ten projekt można i trzeba poprawić. Jak jest w Holandii i Włoszech? Pytam bo nie wiem jak tam to dokładnie wygląda.

Młoda Ekstraklasa nie jest żadnym zapleczem. 2. liga to nie jest złe miejsce do tego, aby nasi pozostawali w rytmie meczowym. To także pewne korzyści dla siatki skautingowej. Mamy przegląd drużyn z naszego regionu grających 2/3 klasy niżej. To też mniejsze ryzyko dla młodego zawodnika, który do nas przychodzi.
Odpowiedz cytując