Wyświetl pojedynczy post
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#212
Stary 26.12.2011, 14:30
Karherop napisał(a):Wyświetl post
z prostych obliczeń wynika że jeśli Wisła zdobęcie jeszcze w tych rozgrywkach :

1 pkt - przeskoczy maksymalnie na 116 miejsce (13.883)
2 pkt - przeskoczy maksymalnie na 114 miejsce (14.933)
3 pkt - przeskoczy maksymalnie na 110 miejsce (15.983)
4 pkt - przeskoczy maksymalnie na 102 miejsce (17.033)

**w rankingu nie zakładałem punktów zdobytych przez Legie ze Sportingiem , ale nie zmienią one znacząco naszej pozycji
Zobaczcie jak ważne dla Wisły staje się zdobycie choćby 1 punktu. Ten jeden punkt moze nam dać awans aż o 9 miejsc ze 125 miejsca na 116. To 116 miejsce póki co to miejsce krytyczne dla Wisły ponieważ to ostatnie miejsce, które zapewnia rozstawienie w IV rundzie kwalifikacji do LE. Innymi słowy. Jeśli Wisła miała by grac w IV rundzie kwalifikacji do LE a o rozstawieniu decydowałby ranking z dzisiaj to klub z miejsca 116 byłby ostatnim klubem rozstawionym !!!
Każde kolejne punkty oczywiście też są ważne w perspektywie kilku lat jednak kolejny punkt da nam już awans co najwyżej o 2 miejsca z 116 na 114 miejsce.
Zresztą i kolejny 3 punkt też nie da takiej zamiany jak ten pierwszy bo przełoży się na awans o 4 miejsca z 114 na 110 miejsce.
Dopiero 4ty punkt znowu daje duży skook o 8 miejsc z 110 miejsca na 102. Tyle, że 4 punkty to zdobędziemy wyłącznie pod warunkiem, że Wisłą znajdzie się w Rundzie 3 tj. 1/8 finału.

Dla tych co wolą zamiast słowa pisanego tabelki zestawienie poniżej



Zestawienie powyżej ukazuje jak może się zmienić sytuacja Wisły gdy bedzie zdobywac punkty. Zestawienie poniżej pokazuje jak wygląda zagrożenie prześcignięcia Wisły przez inne kluby.



Wśród klubów, które w rankingu klubowym są za Wisłą jest tylko jeden klub, który na wiosnę będzie uczestnicząc w rozgrywkach samodzielnie zdobywał punkty do swojego rankingu klubowego. Jeśli ktoś jeszcze nie wie co to za klub to podpowiem, ze to najczęściej wyzywany klub na polskich stadionach.
Wszystkie inne kluby to kluby, które jeśli przeskoczą Wisłę w rankingu to za sprawą 20% z nowo zdobywanych punktów do rankingu krajowego przez inne grające jeszcze kluby z kraju z którego jest klub goniący Wisłę.

Na wiosnę czeka nas-
W Lidze MIstrzów Runda 2 po której nastąpi faza finałowa tj. ćwierćfinał, półfinałi finał.
W Lidze Europejskiej Runda 2 i Runda 3 po której nastąpi faza finałowa tj. ćwierćfinał, półfinałi finał.

Kolumna pierwsza z prawej zawiera maksymalną liczbę punktów jaką moga zdobyc w RUNDACH 2 OBU LIG kluby jeszcze grające z kraju właściwego dla klubu z danego wiersza.
Kolumna druga z prawej zawiera informacje o liczbie punktów którą muszą grające jeszcze kluby z kraju, z którego jest klub z danego wiersza zdobyć by Wisłę klub z wiersza prześcignął.
Na zielono zaznaczyłem sytuacje kiedy matematyka nie pozwala na to by klub goniący Wisłę prześcignął Wisłę po Rundzie 2. Na żółto sytuacje gdzie liczba punktów którą belgijskie kluby mogą zdobyć jest równa liczbie potrzebnej do wyprzedzenia Wisły, na czerwono zaznaczyłem sytuacje klubów z Portugalii, które mogą zdobyć 17 punktów a wystarczy im 10 do prześcignięcia Wisły.
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 26.12.2011 o godz. 14:50.
Odpowiedz cytując