Wyświetl pojedynczy post
westersyl
Guest
 

Ignoruj użytkownika Pomoc
#52849
Stary 26.12.2011, 12:26
Cytat:
Meliksona i Jovanovicia nie sprowadził tylko Valckx
Już widzę jak taki Mielcarski jedzie do Izraela i swoim błyskotliwym angielskim przekonuje menago oraz Maora Czy Bitona że Wisła to dobry wybór... Chłop czasami nie potrafi posłużyć się językiem polskim. Nie wiem jakie on mógłby zrobić wrażenie na ludziach w kraju gdzie większość osób swobodnie posługuje się tym językiem.

Valcxk to gwarant tego, że nie ma amatorki w robieniu transferów. To że ktoś mu pomaga w wyszukiwaniu zawodników ? To chyba dobrze, że w klubie coś działa jak należy. Zresztą takiego Meliksona to i ja bym odnalazł gdyby zobaczył jego jeden mecz ale pewnie bym go nie przekonał do gry tutaj. Zaznaczam że na meczach ligi izraelskiej obok Dahana nie siedział Kleidinst tylko Valckx.


Zrozumcie jedną rzecz polityka transferowa Wisły bazuję na tzw węszeniu OKAZJI, typu klub spadł do niżej klasy a zawodnik nie chce tam grać, dany zawodnik jest zawieszony przez federacje czy kończy mu się kontrakt, ma konflikt z klubem, nie lubią go kibice itp.
To nie jest tylko tak że utalentowany zawodnik w Polsce kosztuje 1 mln euro bo jestem przekonany że w Serbii czy gdzie kol wiek indziej jest podobnie. Dlatego Wisła musi szukać OKAZJI bo nasze możliwość nie są na tyle wysokie aby wygrywać rywalizacje z silniejszymi finansowo klubami. Ktoś musiał podjąć decyzje o tym że nasi skauci będą obserwować grajków w Izraelu tak samo ktoś musiał podjąć decyzje o tym żeby przyjrzeć się lidze greckiej gdzie nasi skauci również ją obserwowali. Gdyby nie to, że zaczeliśmy węszyć okazję związaną z tym że przetają tam płacić... to ta liga prawdopodobnie nie byłaby obserwowana przez Stana i naszych skautów.

Być może autorskimi pomysłami Valckxa byli Jaliens czy Lamey z nacieksime na tego drugiego bo np nie wiemy czy Robert nie forsował takiego Jaliensa jak przeforsował Boukhariego bo stwierdził że go zna i jest mu potrzebny. To nikt inny jak Robert z całym sztabem szkoleniowym oglądali Branko bo mieli go na testach i stwierdzili że go chcą. Odpowiedzialność za transfery nie może spoczywać na jednym człowieku. Powiedzmy sobie szczerze Lamey to nie byl ten pierwszy na liście tylko bliżej jej dołu, na takie aspekty też trzeba zwracać uwagę. Np Baszczu zapewniał w mediach że ze Stanem poczynił już jakieś uzgodnienia. Chciałbym aby Valckx jak najczęściej wypowiadał słowa które powiedział na konferencji z Maorem: He was on the top of our list.

A pomyłki były i będą bo nie myli się tylko ten kto nic nie robi. Valckx raczej nie należy do ludzi którzy obawia się wydać grosza na grajka bo przestraszy się ewentualnych konsekwencji pomyłki.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 26.12.2011 o godz. 13:26.
Odpowiedz cytując