Wit.Ek. napisał(a):

|
Wisła wyszła z grupy. To na pewno sukces ale 125 miejsce Wisły to miejsce, zbyt niskie by być spokojnym podczas rozstawień.
|
To boli chyba najbardziej .
Obecny ranking Wisły to 12.833 pkt (125 miejsce)
ranking Standardu to 43.360 (48 miejsce)
to jest wręcz galaktyczna różnica na dzień dzisiejszy.. dobrze że boisko może zniwelować tą różnicę
z prostych obliczeń wynika że jeśli Wisła zdobęcie jeszcze w tych rozgrywkach :
1 pkt - przeskoczy maksymalnie na 116 miejsce (13.833)
2 pkt - przeskoczy maksymalnie na 114 miejsce (14.933)
3 pkt - przeskoczy maksymalnie na 110 miejsce (15.983)
4 pkt - przeskoczy maksymalnie na 102 miejsce (17.033)
zakładając że drużyny które są jeszcze w grze a są w sąsiedztwie Wisły nie uciułają już punktów ( bardzo prawdopodobne )
dopiero ranking na poziomie 17 pkt daje ( po analizie chociazby tego sezonu ) realną szansę na rozstawienie we wszystkich rundach eliminacyjnych
oby było nam danę analizować o ile pozycji podskoczymy gdy będziemy rywalizować w 1/8 tych rozgrywek..
**w rankingu nie zakładałem punktów zdobytych przez Legie ze Sportingiem , ale nie zmienią one znacząco naszej pozycji