pawelo84 napisał(a):

|
Nie ma co się oszukiwać, Belgowie są trochę mocniejsi, ale mimo wszystko mamy szanse z nimi wygrać. To tak jak Śląsk z Wisłą, teoretycznie my mamy lepszy zespół, i przed sezonem wyżej nas ceniono, a tu jednak ambicją i walką WKS wypracował aż 10 punktów przewagi. Da się, tylko trzeba gryźć trawę. Szanse większe niż rok temu miał Lech z Bragą, Belgowie Portugalczykom do pięt nie dorastają. Zwykła średnia drużyna. Szkoda że my tylko jeszcze tak naprawdę średnią drużyną w Europie nie jesteśmy.
|
Sorry, ale rok temu Amica dała dupy w sposób koncertowy - w lutym Braga miała taką plagę kontuzji, że mieli 12 zdrowych zawodników, a ławkę uzupełniali juniorami... więc raczej szans większych na awans nie mamy, co nie zmienia faktu, że jeśli okres przygotowawczy będzie dobrze przepracowany, obejdzie się bez większych urazów i - co najważniejsze - będą transfery lewego i środkowego obrońcy, do tego ewentualnie lewonożnego skrzydłowego, nasze szanse na awans oceniam na 40-45%. Oczywiście Standard też może się wzmocnić lub doznać plagi kontuzji (zresztą ich kapitan nie zagra z Wisłą, co jest pewne)...