mc-money napisał(a):

Gratyfikacje finansowe, jakie UEFA wypłaci Wiśle:
640 tys. euro - za awans do fazy grupowej Ligi Europy
360 tys. euro - za rozegranie sześciu spotkań w fazie grupowej
(6 razy 60 tys. euro za każdy mecz) 140 tys. euro - za domowe zwycięstwo z FC Fulham
140 tys. euro - za wyjazdowe zwycięstwo z Odense BK
140 tys. euro - za domowe zwycięstwo z Twente Enschede
200 tys. euro - za awans do 1/16 finału
Dodatkowo krakowianie otrzymali 2,1 mln za udział w eliminacjach Ligi Mistrzów. W sumie mistrzowie Polski zainkasowali 3,7 mln euro!
|
A nie 2,1 mln Euro?Gdybyśmy Wisła awansowała do grupy dostała by 5 mln Euro.Łącznie za samą Cl wówczas Wisła zainkasowała by ponad 7 mln euro.