Wyświetl pojedynczy post
tomek100
Senior Member
 
 
Od: 12.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2855
Stary 16.12.2011, 15:24
W dzisiejszej "Rzeczpospolitej" jest informacja, że Amica w ubiegłym sezonie za praw TV (tzw. "market pool") otrzymała 1,2 mln euro (a jesteśmy na razie tak daleko jak oni - 1/16 LE)

Policzymy zatem:

- 2,1 mln za fazę PO LM
- 1,6 mln za dotychczasową grę w LE
- 1,2 mln z "market pool"
- 1,5 mln za bilety, gadżety, itd. (myślę, że się tyle spokojnie uzbierało / uzbiera za 7 meczy domowych)

TOTAL: 6,5 mln euro = 29 mln PLN

Nie liczyłem tego dokładanie, ale wydaje mi się, że letnie transfery nie wykorzystały całej kasy ze sprzedaży braci Brożków. Załóżmy, że zostało np. 3 mln PLN.

Reasumując: W ciągu jednego sezonu (w roku rachunkowym 2011) Wisła może spłacić połowę długu wobec Telefoniki. Pozostanie już naprawdę nieduża kwota rzędu 30 mln PLN. Dla porównania Legia, aby dopiąć budżet, czyli nie powiększać zadłużenia wobec ITI musi awansować do 1/8 LE (info z wywiadu z prezesem bodajże w "Rzeczpospolitej") - co będzie cholernie trudne. Obecne zadłużenie Legii wynosi 193 mln PLN.

Myślę, ze to był dobry rok dla Wisły. Wg mnie stabilność finansowa jest podstawą długofalowych sukcesów, a to jest dla nas najważniejsze.
Odpowiedz cytując