Tak wyjście z grupy jest sukcesem i nie szukam negatywów.
Postanowiłem tylko przedstawić koledze że wyjście z grupy LE nie jest w zadnym wypadku sukcesem RM.
Sam udział w LE mistrza krajowego uważam za minimum i RM to spełnił bo tak miał w kontrakcie ale nic poza tym.
Co do tabelki to chyba widać ze z pierwszej dziesiatki tylko Polska nie ma druzyny w LM! Szkoda nawet wspominać ze kazde z państw ma minimum 2 druzyny.
Nie chodzi tu o lanie druzyn ale o mape futbolową europy na której tak wielkiego kraju jak Polska niema. I własnie to jest przykre i żałosne.
omen69 napisał(a):

Ja nie forsuję tezy, że liczba ludności przekłada się bezpośrednio na osiągnięcia sportowe i że w związku z tym powinniśmy czuć się niezadowoleni bo w jakiejś dziedzinie sportu nam nie idzie. Po prostu w ostatnim czasie pompuje się wielki balon który nazywa się piłka nożna choć nie mamy żadnych zarówno jeśli chodzi o kadrę jak i kluby oraz indywidualnych piłkarzy wielkich sukcesów, a np. nie docenia siatkarzy, ręcznych czy żużlowców którzy są w absolutnej czołówce światowej.
Tu jest cała lista, wszystkich krajów: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_liczby_l udno%C5%9Bci
Czy można na jej podstawie wyciągać wnioski na temat poziomu piłki klubowej? Nie sądzę.
|
No ale co maja indie czy paki do europejskich pucharów? Mozna podyskutować tylko to musi mieć sens.
Oni tam biegają boso i jeżdzą na słoniach do roboty, wiec w dupie mają piłke nożną. Ale spróbuj z nimi w Cricet albo hokej na trawie?
A Chiny , Stany , Rosja swoją potęgę udowadniają co olimpiadę. Jeden zawodnik zdobywa wiecej złotych medali niż nasza cała eskapada...