Wyświetl pojedynczy post
Bobek90
Senior Member
 
Od: 11.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#52496
Stary 13.12.2011, 16:45
Pablo84
Cytat:
nasi trenerzy piłkarscy w 95% są zacofani w swojej wiedzy o 30 lat, nie ma akademii i szkółek.
Dlatego nalezy zalozyc wlasna szkolke. Innej drogi nie ma. "Blaszczykowskie" czy "Lewandowskie" pojawiaja sie za rzadko by na tym cos budowac.

Cytat:
jak już się ktoś trafi to palma sodowa odbija do łba, i już chcę 400 tyś euro, samochód, mieszkanie i truchtać na treningu.
Dlatego szkolka to nie tylko boiska i trenerzy. To tez odpowiednia edukacja i psycholodzy. Bez tego drugiego prawdopodobienstwo nowych "Brozkow" bedzie tak duze ze szkolka bedzie nieoplacalna. Najlepiej to widac na przykladzie Legii. Pamietacie Kucharczyka z zeszlego sezonu? Zagral kilka dobrych meczow i juz byla walka o wyzszy kontrakt. I jasne, jak to bywa, na kilku meczach sie zakonczylo. Ale Kucharczyk to zawodnik szkolony po... "swoiskiemu". Czyli nieszkolony. Wolski czy Zyro tez kilka dobrych meczow zagrali. Ale jak dotad zaden z nich o nowym wyzszym kontrakcie sie jeszcze nie zajakal (przynajmniej glosno). Takze tak to jest i bedzie u nas, jak sam nie wyszkolisz i nie dopilnujesz, to ryzyko mentalnego odlotu bedzie spore.

P.S
Cytat:
O to trzeba spytać właściciela.Dlaczego nie wybudował szkółki i akademii przez dekadę.
Grubo ponad dekade I to jest cale podsumowanie polityki Cupiala wzgledem Wisly. Ten czlowiek dal duzo Wisle i wyciagnal ja z szamba, ale nie zrobil nic by ewentualnosc powrotu do szamba wykluczyc. Na dzien dzisiejszy odchodzi Cupial i stajemy sie drugim Widzewem (wielki klub kilkanascie lat temu). Bo fundamentow to my zadnych nie mamy.
Odpowiedz cytując