rw88 , parafrazując cytat z pewnego bardzo popularnego polskiego filmu:
Cytat:
|
W ogóle bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie:Ile mistrzostw Polski w ostatnich 12 latach zdobył Widzew,Ruch,czy Górnik,Legia,Lech,Śląsk czy Polonia?
|
Wczesniej sprowadzaliśmy najzdolniejszych, ale za bardzo w PL nie mieliśmy konkurencji, a i zawodnicy byli bardziej zdolni- m.in młodzieżowi v-ce mistrzowie Europy, tacy, którzy seryjie strzelali bramy, lub po prostu solidnie kopali za granicą.To było pokolenie piłkarzy, którzy SAMI uczyli się grać w piłkę, ponieważ dla nich ona była życiowa pasją.Potrafili za nią zap i rdalać na treningu a pózniej z kumplami na polu przed blokiem, na betonie.Teraz, gdy w piłke młodzież gra ale na konsoli wychować jest perełke o wiele trudniej- to raz.Dwa, NIE MA Systemu szkolenia, nasi trenerzy piłkarscy w 95% są zacofani w swojej wiedzy o 30 lat, nie ma akademii i szkółek.Trzy, jak już się ktoś trafi to palma sodowa odbija do łba, i już chcę 400 tyś euro, samochód, mieszkanie i truchtać na treningu.
Wystarczy popytać sie kogokolwiek kurvva z tego forum w jaki sposob rozwijała się ich kariera piłkarska.Są pojedyńcze perełki, ale zrozumcie, że te perełki momentalnie na polskim rynku sa przekształcane w brylanty- a przynajmniej ich cena, a Wisły nie stać na brylanty.Dlaczego nie stworzy ich sobie sama?O to trzeba spytać właściciela.Dlaczego nie wybudował szkółki i akademii przez dekadę.
Sprowadamy takiego Jovanovicia, bo to jedna z najjaśniejszych postaci Partizana Belgrad, który rok wczesniej grał w L.M a w swoich dziejach wypuścił w świat piłkarzy o których Wisła może tylko pomarzyć.
Lamey i Palić to pokłosie braku reinwestycji lub pazerności, z kolei Jirsak , podobnie jak Jaliens był nietrafionym strzałem.Swego czasu Jirsak był rewelacją ligi u naszych południowych sąsiadów a sama liga stała na zdecydowanie większym poziomie.
To nie jest przypadek, że Barcelona otworzyła szkółke w Warszawie, a Real chcę ją otworzyć pod Łodzią.Polska ma bardzo duży potencjał , tylko co z tego, skoro piłkarskim światkiem kieruję beton z PZPNu, który na swoje pensję przeznacza ok 60% budżetu?Zobaczymy jak Ci pilkarze stworzeni w zagranicznych szkółkach na polskiej ziemi będa się pózniej garnąć do Polskiej reprezentacji.