FraMat napisał(a):

Cypryjczycy maja problem z liczbą mieszkańców, my z brakiem szkółki.
Cypryjczycy sobie ten problem rozwiązali, my nie.
Dobra szkółka nie jest zalezna od liczebności mieszkańców w regionie. Islandia ma 311 tys mieszkanócw i jedną z najlepszych reprezentacji w piłce ręcznej.
|
A czy TS nie ma czasem szkółki? Przecież juniorzy Wisły istnieją. Wystarczy posadzić trawę i wysłać jednego kumatego na lige trampkarzy, a drugiego na ligę gimnazjalną i szukać takich którym piłka najmniej przeszkadza. To w tym wieku dobrze widać. Jak trawa wyrośnie dać WYBRAŃCOM. Piłki po 1 drużynie i uczyć. Podania i przyjęcia w m w miejscu. To samo w biegu. To podstawa do której niezbędna jest równa trawa i trener który potrafi pokazać. To pozwala wypracować i utrwalić nawyki ruchowe. Kiedy piłka skacze i za każdym razem do końca trzeba ją kontrolować nie da się wyuczyć schematu.
W okolicach Krakowa Mieszka 2 mln ludzi. Nie znajdzie się 11 Potrafiących prosto kopnąć piłkę? Ilu z I gimnazjum zgłosiło by się na nabór? Jeden w klasie? Przecież z takiej palety "kogoś ciekawego" się zawsze wybierze.