BobBudowniczy napisał(a):
Poziom godny europejskich pucharow? Myślę że wszyscy z pierwszej listy+ Rybus (2007 r. MKS Szamotuły), Borysiuk ( 2007 r. UKS Biała Podlaska), Rafał Wolski (2007 r. Jastrząb Głowaczów).
W Ekstraklasie na kilkuset graczy gra około 150 obcokrajowców. I teraz odwracając pytanie :
- z setek zagranicznych piłkarzy którzy przewinęli się w ostatnich 3 latach przez naszą ligę : "Ilu z nich jest naprawdę uznanymi, dobrymi piłkarzami, cenionymi w Europie? Ilu zrobiło lub zrobi kariery? Ilu prezentuje poziom godny europejskich pucharów". Marcelo? Ljuboja? Rudnevs? Stilić? I jeszcze jedno - jeżeli obcokrajowcy są tacy dobrzy, to dlaczego zagraniczne kluby nie chcą ich pozyskiwać? Sprawdź sobie ostatnie transfery z naszej ligi, Marcelo jest tu "anomalią".
I teraz sobie sam odpowiedz :
|
Ale co Ty właściwie porównujesz? Maksymalnie 4-5 młodych Polaków prezentujących jako taki poziom, z różnych powodów obecnie nieosiągalnych dla Wisły (od finansowych, aż po klubowe tj. przykładowo gra w Legii) do
setek zawodników w Europie i na całym świecie górujących jakością i wyszkoleniem nad całą naszą ligą na obojętnie jakich pozycjach? Nawet jeśli z tych setek piłkarzy o jakości znacznie przewyższającą naszą ligę dostępny dla Wisły będzie tylko niewielki procent, to i tak znacznie lepszy wynik. Na tej grupie da się zbudować mocną drużynę, a nie na nieosiągalnych lub za słabych piłkarzach. Nie ta skala mój drogi. Naprawdę dobrych młodych Polaków obecnie dostępnych dla Wisły i przynajmniej porównywalnych do obcokrajowców typu Meliskona, Marcelo, Arboledy, Ilieva, Rudnieva, Stilica
w naszej lidze po prostu nie ma.