BBudowniczy napisał(a):

Poza Lewandowskim z ostatnich 3 lat:
Adrian Mierzejewski z 1-ligowej Wisły Płock 2008 r.
Sławomir Peszko z 1-ligowej Wisły Płock 2008 r.
Janusz Gol z 2-ligowej Sparty Brodnica 2008 r.
Michał Kucharczyk z 2-ligowego Świtu 2010 r.
Waldemar Sobota z 1-ligowego MKS Kluczbork 2010 r.
Maciej Jankowski z KS Piaseczno 2010 r.
Sebastian Madera Tur Turek 2009 r.
i rokujący na przyszlość (już z przebłyskami):
Paweł Wszołek z Wisły Tczew
Miłosz Przybecki z Ruchu Radzionków
Paweł Olkowski z GKS Katowice 2011 r.
Arkadiusz Milik Rozwój Katowice 2011 r.
Wojciech Pawłowski Bałtyk Koszalin 2010 r.
|
Ilu z nich jest naprawdę uznanymi, dobrymi piłkarzami, cenionymi w Europie? Ilu zrobiło lub zrobi kariery? Ilu prezentuje poziom godny europejskich pucharów 2-3?
A teraz odpowiedz sobie na pytanie, ilu polskich piłkarzy biega po naszych krajowych boiskach? Setki, jeśli nie tysiące. Dwóch, trzech na kilkuset, to nie wyjątki i anomalie?
Chcesz na anomaliach budować zdrową politykę kadrową?

Powodzenia.