qchar90 napisał(a):

|
zamiast dac szanse na skrzydle Grosickiemu, to stawia na tego jezdzca bez glowy Slawomira Peszko
|
Co jak co, ale Grosicki z Peszką styl gry mają bardzo podobny. Tzn. nie widzę nigdzie przewagi technicznej czy też przewagi w kreatywności Grosickiego nad Peszką. Obaj grają na podobnej zasadzie, a do tego grona trzeba też dopisać Małeckiego i Rybusa, z tym że Rybus ma lepsze dośrodkowania, a chyba jednak słabszy drybling.
Co nie znaczy, że nie uważam, że Grosicki nie powinien być do kadry powoływany. Niemniej jednak stawianie Peszki nad Grosickim w kontekście pierwszej jedenastki jestem w stanie zrozumieć, szczególnie, że obaj grają w ligowych średniakach, z tym, że Peszko w DUŻO lepszej lidze. Nawiasem mówiąc Peszko w tej lidze jest bodaj piątym zawodnikiem pod względem asyst na ten moment, wraz z ośmioma innymi piłkarzami.