Wyświetl pojedynczy post
filemon
Senior Member
 
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3947
Stary 04.12.2011, 12:57
Eternit napisał(a):Wyświetl post
Wikicytaty podają że jego wysokość Król Juan Carlos powiedział Porqué no te callas? Ale nie wiem czy mogę im ufać w 100% więc proszę o potwierdzenie.
Tak, dokładnie. Polegało to na tym, iż podczas szczytu w Santiago de Chile w 2007 Hugo Chavez ciągle przerywał premierowi Hiszpanii - Zapatero, na co w końcu król Juan Carlos zareagował retorycznym pytaniem "Por que no te callas?" (znaczące mniej więcej: "dlaczego się nie zamkniesz?"), które potem wywołało (pozytywną) burzę w Hiszpanii i stało się dość kultowe, pojawiało się na koszulkach, tworzono z tym piosenki itd
Twoja kolej
Ostatnio edytowane przez filemon : 04.12.2011 o godz. 13:00.
Odpowiedz cytując