milosz napisał(a):

Nie sprowadzamy Polaków bo są za drodzy i słabsi od tych co za niższą cenę grają od nich lepiej , tak trudno to zrozumieć że nie ma tu spiskowej teorii dziejów tylko prosta ekonomia.
_______
A co do zakazu to wprowadził bym zakaz pisania nonsensów (czyli że ktoś na złość kibicom nie chce "tanich i genialnych" Polaków i zatrudnia "gorszych i dużo droższcyh" obcokrajowców ... Meliksonów, Nunezów, Parejków, Genkowów, Jovanoviciów i innych Bitonów), no ale wówczas nie wszyscy byliby zadowoleni .
|
Nie do zastąpienia zawodnikami z polskiej ligi z naszych obcokrajowców są co najwyżej Jovanović (jako prawy obrońca), Melikson, Biton, czy Iliev. Co do reszty to uważam, że znajdzie się kilku Polaków lepiej grających. Wchodzi wychowanek Czekaj i nie gra gorzej od podstawowych stoperów starszych od niego o kilka, a nawet kilkanaście lat. Nie ma zdolnych Polaków? Sądzę, że jak wrócą Nalepa, czy Chrapek to też nie będą grali gorzej od naszych aktualnych zawodników.
Nie rozumiem czemu wolicie, aby grał zagraniczny dobrze zarabiający piłkarz niż dostający dużą niższą pensję młodszy wychowanek. Wychowanek rozumie co to Derby dla każdego kibica Wisły. Krytykuje się Bruda, który gra raz od święta i jest naszym wychowankiem, bardziej od wielu innych zawodników, którzy grają kilka razy częściej i zawodzą. Ja uważam, że w meczach, w których grał Brud nie był on najsłabszy na boisku. Wymaga się od niego cudu.
Pod koniec tamtego sezonu do wyjęcia za darmo z Górnika Zabrze był nasz były piłkarz Mariusz Magiera. Czy gra gorzej od Paljicia?