lad21ewt napisał(a):

|
Tak Jesteśmy ex equo na 143-144 miejscu z dorobkiem 10,733 pkt czyli 100 % rozstawienie w 3 rundzie el LE oraz na dzien dzisiejszy rozstawienie w 3 rundzie LM Gdyby Mistrzami byli dotychczsowi liderzy w swoich krajach i oczywiście gdyby Wisła zdobyła Mistrza Polski Aby nie oglądać sie na innych i na 100 % być rozstawionym trzeba mieć wicej pkt niż teoretycznie mistrz Słowacji Zilina 14.974 czyli zdobyć ponad 4 pkt
|
Czyli praktycznie nie mamy szans - o ile wierzę w zwycięstwo Wisły z grającym na luzie Twente, to nie wyobrażam sobie, żeby Fulham spieprzyło swoją szansę. Nawet jeżeli Legia wygra w Izraelu (i my też), to mamy +2,2 punkta - łącznie 12,933. Zupełnie inna sytuacja byłaby, gdybyśmy wygrali na R22 z Odense lub wywieźli remis z Londynu. Wtedy awans byłby tylko w nogach piłkarzy Wisły (no i Twente) i zawsze byłaby szansa na punkty w 1/16 (rozumiem, że za awans do 1/16 LE punktów bonusowych nie ma). Fulham nie ma raczej szans na grę w pucharach w przyszłym roku, ale też - mimo że teraz mają tylko 3 punkty przewagi nad 18 Bolton-em, nie wierzę w ich spadek-stąd powinni być zmotywowani wystarczająca na, kiepskie przecież, OB. Do tego wszelkie nasze rozważania trafi szlag, jeżeli nie zakwalifikujemy się do pucharów - możemy wtedy nawet zyskać punkty rankingowe (bo z 2007/08 mamy tylko 0,333, więc wypada stwierdzić, że ktoś nabije tyle punktów do rankingu krajowego, żeby te stratę zrównoważyć), ale tracimy szansę na punktowanie, czyli w żaden sposób nie przybliżamy się do rozstawień w latach kolejnych. Śląsk pewnie zagra w pucharach, ale - mimo przyzwoitej postawy w tym sezonie (z punktu widzenia rankingów pokonanie 2 wyżej rozstawionych drużyn jest dobrą postawą, mimo sposobu w jaki się to odbyło) znowu jest skazany na boje z silniejszymi ekipami. Do tego o puchary walczą Legia, Ruch, Polonia, Wisła, Korona, Lech, Widzew. Koronę skreślam z góry, nie wierzę w punktowanie podobne jak w minionej rundzie, podobnie Widzew - zakładam też, że nikt - w tym, wydawałoby się, najpoważniejsza Jagiellonia - nie doskoczy do tej czołówki. W PP również zostały te same drużyny (tu trzeba kolejny raz założyć, że Gryf, Ruch Zdzieszowice czy Arka nie zrobią na tyle niespodzianek, żeby PP wygrać, czy być jego finalistą przy ewentualnym zdobywcy dubletu). Polonia i Ruch są w dokładnie tym samym, tragicznym, położeniu w rankingu klubowym - wyprzedza ich choćby Ekranas Poniewież (choć oczywiście mogą w tym pomóc zwycięstwa Legii/Wisły w tym sezonie). O ile w Polonii awans do pucharów może pobudzić portfel Wojciechowskiego i można zakładać jakieś ich szanse na zwycięstwa, to nie widzę tego w wypadku Ruchu. Z rankingowego punktu widzenia wydaje się więc, że w pucharach powinny grać Wisła, Legia, Śląsk i Amica (która to ma najwyższy ranking, ale jeżeli nie będzie grać w przyszłym sezonie, to straci bardzo dobry sezon 2008/09 - dla nich jest to więc najgroźniejsze, mimo że na rankingu z 08/09 będą też rozstawiani w 13/14 - ale grając nieżle w 2012/13 i potem kwalifikując się do pucharów mają duże szanse na rozstawienie w najwyższych nawet rundach właśnie w 13/14). No i - jak pokazuje przykład Legii w tym roku, a Amici w zeszłym - na naszych pozycjach da się zyskać bardzo wiele w jeden sezon. Stąd - musimy wygrać z Twente, kibicować Legii w meczu z Maccabi (a pewnie i też później; to znowu z punktu widzenia rankingów) i, jednak najważniejsze z tego, zakwalifikować się do pucharów. Wiadomo - najłatwiej powinno być trafić do LE przez kwalifikacje do LM, do tego jednak brakuje nam wielu punktów w lidze... Być może też przerwa zimowa (i transfery z/do klubu oraz ew. zmiana trenera) powiedzą nam w którą stronę zmierza Wisła Kraków.