|
Co do Świerczoka, to info o Kaiserslautern jest z Faktu, przy czym w artykule Socha dementuje tą informację (umowa przedwstępna). Menedżer piłkarza za to potwierdza oficjalną ofertę Wisły i mówi, że ją rozważają - ma się rozstrzygnąć do 10 dni. Wcześniej też pisano o propozycjach zagranicznych, ale w artykułach dodawano że Świerczok woli Polskę.
Jedyne, co z tego wynika to fakt, że Wisła faktycznie zainteresowała się tym piłkarzem i złożyła ofertę. I to chyba dobrze, skoro zawodnik był dokładnie przez nas obserwowany. Widocznie Stan doszedł do wniosku, że warto o niego zawalczyć. Dawno nie kupowaliśmy młodych, zdolnych Polaków.
Natomiast co do dyskusji o jego perspektywach w Bundeslidze... Sobiech i Klich jednak pograli trochę w ekstraklasie, natomiast Świerczok zagrał dosłownie jedną udaną rundę o klasę rozgrywkową niżej. Nie skreślam go na starcie, ale nie wiem czy poradziłby sobie u nas, co dopiero w Niemczech.
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
|