Zola napisał(a):

|
Powie mi ktos, czy prawda to, ze jesli chce sie kontunowac studia 2 stopnia (magisterskie) na INNEJ uczelni (niz licencjat), to trzeba zdawac jezyk (np angielski) na poziomie B2? (mowie o koncowym egzaminie jezykowym na studiach licencjackich)
|
Wydaje mi się, że nie trzeba zdawać żadnych egzaminów, bo na nowej uczelni (na której dostaniesz się na SUM) będziesz miał do wypełnienia test internetowy(językowy) i system sam przydzieli Cię do danej grupy. Chyba, że chodzi o kontynuację studiów np. na filologii angielskiej to już nie wiem. Najlepiej jak zadzwonisz na uczelnię, na której chcesz kontynuować studia i zapytasz...bo każda uczelnia może mieć inne warunki przyjęcia (ja piszę z własnego doświadczenia na UEKu).