Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
flamengista
Piknik
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Kraków/Bronowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17761
Stary 26.11.2011, 14:03
Pan Jotka napisał(a):Wyświetl post
W PS było przedstawienie wydatków na piłkarzy. Najdroższą jedenastkę posiada Lech Poznań. Ponad 800.000 PLN wydają miesiecznię na kopaczy. My jesteśmy nr 4 pod tym względem. Może stąd ich kłopoty, że wydatki/sukcesów mają się nijak....
Ale mnie to wcale nie dziwi. Najpierw było opisywane w mediach, jak to fajnie sprowadza piłkarzy słynny komitet transferowy. I jak Amika sprytnie podkupuje konkurencji dobrych piłkarzy - wygrywając na tym polu z Wisłą i Legią.

Prawda jest taka, że Lewandowski czy Peszko nie przyszli do POZnania dla "perspektyw rozwoju", w każdym razie nie tylko. Oni na starcie dostali wyższe kontrakty, niż mogli dostać w Legii i u nas. A po pierwszych sukcesach w LE apetyt rósł w miarę jedzenia.

W rezultacie Arboleda zarabia teraz 400 tys. €, a paru innych kopaczy (Murawski, Stilić, Rudniew, Krivets)) niewiele mniej.

U nas wydatki zawyża przede wszystkim nieszczęsny Q - trudno było przewidzieć, że okaże się aż takim niewypałem. Ale oni z Arboledą mieli to samo. Ciężko było oczekiwać, że po podwyżce Manuel zacznie grać kichę.

Tyle że w Amice kadra jest bardzo szczupła, za to niezwykle kosztowna. Nie byłoby jeszcze problemu, gdyby frekwencja dopisywała. Ale tu mają problem.
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
Odpowiedz cytując