Matejas_ napisał(a):

Czego nie można powiedzieć o Draganie, który po raz kolejny swoimi stratami przy wyprowadzeniu piłki i nieudanymi interwencjami powoduje nieziemskie zamieszanie i bilard w naszym polu karnym. Obrona wyprowadza piłkę, a po 5 sekundach jest już strzał na naszą bramkę. Akurat Diaz nie raz miał więcej szczęścia niż rozumu i czyścił jak tylko potrafił. Myślę że właśnie na lewej obronie powinien zostać spróbowany Jovanović... byle nie zapędzał się jak ślepy koń pod pole karne rywala.
Jeśli chodzi o postawę obrony w tym meczu wyglądało to nieźle bo... nik się nikomu w robote nie wpierd... każdy czyścił swoją strefę. Oboje środkowych obrońców pewnie gra głową, potrafią walczyć, nie odpuszczają i są w miarę pewni w obronie. Chavez z Jaliensem w parze grać nie mogli bo nie potrafili walczyć o górne piłki, owszem w odbiorze jeszcze jakoś im szło, ale grad bramek straciliśmy właśnie po złym ustawieniu w polu karnym przy stałych fragmentach gry... choćby z APOELem Małecki na słupku przy rożnym, w derbach Chavez pilnuje 2 metrowego konia. Dziwiła mnie też postawa Jaliensa, bo o ile w zeszłym roku coś grał, to teraz wogóle nie czytał gry, źle ustawiał się przy stałych fragmentach. Według mnie coś ostatnie przygotowania spierdzieliły trzon tej drużyny, bo obrona która na wiosne była pewna, teraz gra jak zaczarowana... i nagle w obronie 3 nowych gości i zaczyna to wyglądać, a najsłabszym ogniwem jest w miarę pewny w zeszłym sezonie Paljić.
|
Dobra analiza obrony. Dodam parę uwag:
Stoperzy:
Jak dla mnie najlepsi na dziś stoperzy to Czekaj - Chavez ale .. oni nie powinni grać razem bo mają podobny profil ... 70 % wejść " na raz" .... mała zwrotność ..... Biorąc to pod uwagę wczorajsze zestawienie było OK.
Przyszłość wg mnie to Czekaj-Bunoza. (Jeśli zdrowie dopisze)
Lewy obrońca:
Co do Paijlica .. bardzo go cenię za szybkość i walkę ale wczoraj nie miał dnia i lewego obrońcę musimy na przyszłość szukać ...Liczę na Burligę który potrafi grać po obu stronach obrony.
Prawy obrońca:
Wg mnie Lamey wczoraj zagrał słabo zwłaszcza w 1 połowie ... Jego dużą zaletą jest dobre włączanie się do ataków i dobre dośrodkowania ... wczoraj tego nie było za wiele. Wolę Jovanovica mimo jego wad. Jest młody jeszcze możliwy jest tu progres.
Co do gry obrońców trzeba pamiętać, że dużo zależy od pomocy ..pomocy.
Wczoraj wszyscy zrobili wiele roboty w defensywie ... zwłaszcza Nunez, Wilk. Żaden obrońca nie będzie wyglądał dobrze jak będzie grał za Małeckim .... albo Kirmem w swojej kiepskiej (ostatnio normalnej) formie.