funkykoval napisał(a):

Różnica i to najważniejsza nie leży w budżecie tylko w tym, że w APOELU pozwolono budować zespół trenerowi - pomimo lepszych i gorszych występów ligowych.
Trener Jovanovic rozpoczął pracę w styczniu 2008 i w pierwszym sezonie zdobył z APOELEM mistrzostwo Cypru, a następnie awansował do Ligi Mistrzów, gdzie APOEL ugrał 2 remisy z Atletico Madryt.
W kolejnym sezonie APOEL zajął 4 miejsce w lidze - wyprzedzili ich Omonia, Anortchosis i Aopollon Limassol !!! Zdobył puchar Cypru. NIkt faceta nie zwolnił.
W Lidze Europy 2010/11 APOEL po dogrywce odpadł w IV rundzie eliminacji z Getafe Madryt (dogrywka u siebie). W lidze APOEL dystansuje rywali i zdecydowanie zdobywa mistrzostwo.
W międzyczasie trwa cały czas budowa zespołu, następuje wymiana kolejnych ogniw.
Dodać trzeba, że na Cyprze zawodnicy z Brazylii, Grecji czy Portugalii adaptują się o wiele łatwiej niż ma to miejsce w Polsce. To właśnie takich zawodników ściąg trener do APOEL-u takich jak nam zdarzył się Cleber - po kontraktach, oferując im gaże na poziomie 300-400 tys euro.
Kolegom od liczenia budżetów przypomnę to, że w krajach południowych przy bogatych właścicielach klubów budżet klubowy nie odzwierciedla tak naprawdę wszystkich środków łożonych na drużynę. Tak mniej więcej jak w Polonii Wojciechowskiego.
Poza tym koszty rozgrywek w lidze cyprysjkiej są takie jakby Wisła najdalszy wyjazd grała w Tarnowie, Myślemnicach Jaworznie i Jędrzejowie. TYle i tylko tyle....
|
A ten słabszy okres przez który mu pozwolono budować a nie zwalniano to który?
Bo ja to widzę tak.
Pierwsze pół roku Mistrzostwo.
Pierwszy cały sezon można podsumować jako awans do LM, 4 miejsce w lidze, puchar kraju.
Drugi sezon, odpadnięcie w IV rundzie eliminacji LE i zdecydowane mistrzostwo.
Nie ma co, pasmo porażek...
Dość szybki z niego Bob Budowniczy bo budował od stycznia i we wrześniu LM w pierwszym sezonie.