Wyświetl pojedynczy post
MatMario
Senior Member
 
 
Od: 05.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8242
Stary 25.11.2011, 11:43
funkykoval napisał(a):Wyświetl post
Różnica i to najważniejsza nie leży w budżecie tylko w tym, że w APOELU pozwolono budować zespół trenerowi - pomimo lepszych i gorszych występów ligowych.
Trener Jovanovic rozpoczął pracę w styczniu 2008 i w pierwszym sezonie zdobył z APOELEM mistrzostwo Cypru, a następnie awansował do Ligi Mistrzów, gdzie APOEL ugrał 2 remisy z Atletico Madryt.
W kolejnym sezonie APOEL zajął 4 miejsce w lidze - wyprzedzili ich Omonia, Anortchosis i Aopollon Limassol !!! Zdobył puchar Cypru. NIkt faceta nie zwolnił.
W Lidze Europy 2010/11 APOEL po dogrywce odpadł w IV rundzie eliminacji z Getafe Madryt (dogrywka u siebie). W lidze APOEL dystansuje rywali i zdecydowanie zdobywa mistrzostwo.
W międzyczasie trwa cały czas budowa zespołu, następuje wymiana kolejnych ogniw.
Dodać trzeba, że na Cyprze zawodnicy z Brazylii, Grecji czy Portugalii adaptują się o wiele łatwiej niż ma to miejsce w Polsce. To właśnie takich zawodników ściąg trener do APOEL-u takich jak nam zdarzył się Cleber - po kontraktach, oferując im gaże na poziomie 300-400 tys euro.
Kolegom od liczenia budżetów przypomnę to, że w krajach południowych przy bogatych właścicielach klubów budżet klubowy nie odzwierciedla tak naprawdę wszystkich środków łożonych na drużynę. Tak mniej więcej jak w Polonii Wojciechowskiego.
Poza tym koszty rozgrywek w lidze cyprysjkiej są takie jakby Wisła najdalszy wyjazd grała w Tarnowie, Myślemnicach Jaworznie i Jędrzejowie. TYle i tylko tyle....
A ten słabszy okres przez który mu pozwolono budować a nie zwalniano to który?

Bo ja to widzę tak.

Pierwsze pół roku Mistrzostwo.

Pierwszy cały sezon można podsumować jako awans do LM, 4 miejsce w lidze, puchar kraju.

Drugi sezon, odpadnięcie w IV rundzie eliminacji LE i zdecydowane mistrzostwo.

Nie ma co, pasmo porażek...

Dość szybki z niego Bob Budowniczy bo budował od stycznia i we wrześniu LM w pierwszym sezonie.
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Press: -Czyli to klub dystrybuowałby bilety na mecze wyjazdowe?
jackass: -I tak to musimy robić,zawsze tak jest.
Press: -Przed konfliktem SKWK się tym zajmowało?
jackass: -Tak, oni to robili.
Odpowiedz cytując