Rev napisał(a):

|
Według mnie nie, bo szkółka Barcelony szkoli chłopców w wieku od 6 do 12 lat, a akademia Legii od 8 do 18 roku życia. Nie powiem, że się uzupełniają, ale jeżeli szkółka Barcelony znacząco się nie rozwinie (a na to się nie zapowiada, bo ze wszystkich ich zagranicznych szkółek trenuje w Polsce najwięcej dzieci) to raczej naturalnym krokiem będzie przejście co zdolniejszych piłkarzy do drugiej najlepszej szkoły w Warszawie.
|
Dla Legii może to być szansa - 3 razy więcej młodych uczęszcza do tej szkółki, będzie większy wybór i to nie tylko z warszawskich dzieciaków.
Był ostatnio reportaż w tv i sie okazało, że spora część tych dzieciaków zapisanych do szkółki Barcelony dojeżdża lub zamieszkała u krewnych w Warszawie tylko po to, żeby w tej szkółce trenować. Był przykład ojca, który ze Śląska dowozi syna na treningi - 3 godz. drogi w jedną stronę. Prędzej czy później ten chłopak zamieszka w Warszawie. Dzieciaki te w tygodniu będą trenować w szkółce Barcy, a co weekend, jezeli będą chcieli pójść na mecz - pójdą na Legię. Dla nich wybór dalszej kariery będzie prosty. Nie przypuszczam, żeby poza jednostkami raz na kilka lat szkółka ta produkowała talenty dla Barcelony, czy innych klubów hiszpańskich.