Cytat:
|
Żyro, Wolski, czy Borysiuk, to NIE SĄ wychowankowie Legii, a zostali właśnie kupieni.
|
Mały wtrąt:
O ile się orientuję, wychowankiem jest się tego klubu, w którym się spędziło trzy lata za szczawia w juniorskich drużynach - taka jest chyba definicja UEFA. Można oczywiście dyskutować czy Żyro jest bardziej wychowankiem KS Piaseczno czy Akademii Legii Warszawa, ale on w Legii gra od 12 roku życia. Dla mnie to jest w 100% wychowanek. Co innego Wolski - on do Legii przyszedł jako 16-to latek, na status wychowanka jeżeli się łapie, to tylko rzutem na taśmę. Przygodę z piłką w Legii zaczynało tylko kilku z tych obecnie przymierzanych do I składu Legii - Kuba Szumski (bramkarz) i Olek Jagiełło (lewoskrzydłowy, zaczynał w Legii jak miał... 6 lat

). Ale wychowankami są niemal wszyscy, może z wyjątkiem właśnie Wolskiego i jeszcze Bartka Żurka (on w ogóle Akademii nie zaliczył).
Co innego Rybus, Borysiuk, Kucharczyk, młody Kosecki czy Maciek Górski - to jeszcze są młodzi zawodnicy "w starym stylu", tzn. juniory zaliczali gdzieś indziej, do Legii przychodzili już do pierwszego składu lub do MESA. Kucharczyk w ogóle nie powinien się łapać do tej wyliczanki, bo on był pełnoprawnym transferem "dorosłego" zawodnika, nie przychodził do Legii z juniorskiego zespołu.