Wyświetl pojedynczy post
allon
Senior Member
 
Od: 07.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#52122
Stary 20.11.2011, 02:41
GaoFeng napisał(a):Wyświetl post
Co za bzdury! Przeciez prawie kazdy klub na swiecie stawia na obie drogi, nawet kluby ktore co rok wydawaja wielkie pieniadze na transfery inwestuja spore pieniadze w szkolenie mlodziezy (nawet Chelsea czy Real Madryt maja dobre AP). Sorry, ale wiekszosc tutaj nie ma zero pojecia o pilce mlodziezowej i nie tylko, byle glupoty pisac...

Przyklady BATE Borisow i APOEL pokazaly, ze wiekszosc waszych teori sie nie sprawdzaja! Jesli chodzi o finanse, to oba kluby mozna porownywac do Wisly, ale jesli chodzi o sukcesy sportowe to juz inny swiat! Jedni stawiali przede wszystkim na mlodych wychowankow, a inni na dobrych i tanich obcokrajowcow.

Sam opowiadasz bzdury - akurat w BATE wychowanków nie jest zbyt wielu . BATE jest hegemonem ligi białoruskiej i nie ma żadnej konkurencji jako klub w swoim kraju. BATE sprowadza zawodników na różnym etapie rozwoju z innych klubów białoruskich, bądź powracających z zagranicznych wojaży a resztę kadry uzupełnia zagranicznymi zawodnikami bądź własnymi wychowankami.(taki białoruski Partizan Belgrad czy Dinamo Zagrzeb).


A niektórym tutaj polecam kupienie sobie szalika Legii i zakup karnetu na Ł3, takie ochy i achy

Polityka transferowa bazująca tylko i wyłącznie na własnych wychowankach również jest błędem - wystarczy jedna słabsza generacja i klub leży. Odpowiedni zestaw to wyważone połączenie własnych wychowanków uzupełnionych o wyróżniających się graczy ligi + do tego zagraniczne transfery.
Odpowiedz cytując