AS82 napisał(a):

|
Móglby ktos w skrocie napisac kiedy i jak żydy weszly w posiadanie terenu po naszej czesci Błon ,zaraz kolo Wisły ?
|
Sprawa jest co najmniej kontrowersyjna na dzień dzisiejszy.
Tereny były Wisły, ale Cupiał przehandlował je z profesorem a w właściwie z miastem za boisko na Kablu aby parchy miały gdzie kopać w piłeczkę na treningach.
Problem pojawił się jak KSC poszła w długi wobec miasta co wobec jego tragicznej budżetowej sytuacji sprowadzilo się do faktu nastepującego. Profesor zaproponował podniesienie kapitału spółki MKSC na co miasto nie mogło sobie pozwolić bo nie miało kasy. Profesor zaproponował zatem aby zamiast wkładu finansowego miasto wniosło tereny na zachód od terenów Wisły.
Miasto się zgodziło bo nie miało wyjścia.
Także za parę lat coś tam będzie budowane...