|
Ja tam nie popadam w huraoptymizm. Może się zdarzyć tak, że w jedno okienko stracimy 2-3 młodych (tacy są w cenie i choćby BvB jest w stanie dać 3,5 mln euro za młodego zawodnika poniżej 20 roku życia) i na rok, albo dwa ciągłość we wchodzeniu młodych do kadry zostanie zastopowana.
Debiuty w ekstraklasie w Legii:
listopad 2007 - Rybus
luty 2008 - Borysiuk
listopad 2009 - Żyro
grudzień 2009 - Kosecki
kwiecień 2010 - Górski
sierpień 2010 - Kucharczyk
marzec 2011 - Wolski
wrzesień 2011 - Łukasik
Jak widać 8 debiutów w ciągu 4 lat zawodników, którzy są obecnie w pierwszej drużynie Legii. Obecnie 3 z nich jest w pierwszej jedenastce, a dwóch w rotacji. Do tego najbliżej debiutu w ekstraklasie są Furman, Kamiński i Żurek. Za nimi Jagiełło.
Jeśli w ciągu roku będzie 4-5 udanych debiutów wiążących się z pozostaniem danego zawodnika w pierwszej drużynie to dopiero będziemy mogli mówić o pełnej zastępowalności pokoleń młodych graczy. Wtedy odejście 2 młodych nie powinno stanowić już problemu.
|